Reklama

Czy Robert Choma wystartuje w wyborach i opuści fotel prezydenta?

W ciągu kilkunastu ostatnich dni krąg osób kolportujących tę pogłoskę bardzo urósł. Prezydent Przemyśla Robert Choma ma wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych! Gdyby się dostał, to zrzekłby się fotela włodarza miasta.

Pogłoski były różnej treści. Przekazywane z ust do ust stworzyły historię, której sednem jest stwierdzenie: „Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie z wiadomą partią, to nigdy”. Tą „wiadomą” partią jest oczywiście Prawo i Sprawiedliwość, której prezydent miasta nie jest członkiem (kiedyś był), ale z nią sympatyzuje. Zawiązanie koalicji z PiS-em zaraz po wyborach samorządowych jesienią 2014 r. tę tezę jeszcze wzmocniło. Wiele do myślenia[paywall] autorom pogłoski dają systematyczne wizyty Roberta Chomy w różnych miejscach na Podkarpaciu, co – ich zdaniem – jest przyczynkiem do rozpoczęcia na razie „milczącej” kampanii wyborczej.

Wybory samorządowe do polskiego parlamentu odbędą się w październiku br. Prezydent miasta miałby w nich wystartować z list PiS-u. I prawdę powiedziawszy miałby spore szanse dostać się do Sejmu. Wówczas musiałby jednak dokonać... wyboru. Albo fotel prezydenta Przemyśla do 2018 roku, albo mandat posła na Wiejskiej w Warszawie.

Reklama

– Cieszę się, że to pytanie padło, bo również o tym słyszałem. Nie chciałem z tym wychodzić przed szereg i prostować czegoś, co jest kompletną bzdurą. Nie otrzymałem do tej pory od żadnej partii żadnej propozycji startu w jesiennych wyborach parlamentarnych. To żart, a tak na poważnie: podpisałem z narodem, który mnie wybrał, kontrakt na cztery lata. Jeżeli będzie mi dane wypełnić go do końca, to wówczas podejmę decyzję. W najbliższym czasie nigdzie się nie wybieram. Żadne z działań, które teraz podejmuję, nie jest wynikiem kampanii, którą niby miałbym sobie prowadzić – wyjaśnił prezydent Robert Choma.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-05-20 17:55:14

    Jakim trzeba byc cynicznym , zakłamanym człowieczyną ,żeby   tak lawirować . Najpierw  doprowadzić   do radykalnego obniżenia   się   liczby mieszkańców  miasta ,cichego przyzwolenia  / nic  nie robiąc  w tej kwestii/  zwijania się nielicznych zakładów przemysłowych w mieście,  eksodusu wielu , wielu tysięcy mieszkańców  z miasta i powiatu ,   zaistnienia  realnej nędzy w rejonie , a teraz  dupsko w troki i do Warszawki . CZYLI , I CO MI MOŻECIE  ZROBIĆ SZARACZKI , GŁUPIE I NAIWNE . MIMO ,ŻE NIE CIERPIAŁEM ŻYDA BARTOSZEWSKIEGO / BO I ZA CO GO LUBIĆ?/ , TO NAZYWAJĄC POLAKÓW "BYDŁEM "  W JAKIMŚ SENSIE    TRZEBA SIĘ  ZASTANOWIĆ  CZY NIE MIAŁ RACJI .BO JEŚLI LUDZIE SĄ TAK  NAIWNI , WRĘCZ GŁUPI , NO TO CO MOŻNA O NICH POWIEDZIEĆ.   MAM NA MYŚLI OSTATNIE  SPRZED  PÓŁ ROKU WYBORY SAMORZĄDOWE , KTÓRE JEDNAK WYGRAŁ   STARY , NOWY PREZYDENT.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-05-20 23:37:08

    Choma może zapomnieć o sukcesie w wyborach , bo wiadomo że sekretarz pecha przynosi. Już sekretarza łapy były przełożony startował w wyborach, ale się nie udało.Oj będziemy pisać i przypominać . Widać że PiS brudy chowa tylko na chwilkę pod dywan, a później udaję że nic się nie stało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama