Czy brak porozumienia z Powiatowym Zarządem Dróg w Jarosławiu sprawi, że przepełnione kosze przy drogach powiatowych pozostaną pełne śmieci? Takie można było odnieść wrażenie po niedawnym komunikacie PGKiM w Jarosławiu.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformowało niedawno na swoich kanałach internetowych o patowej sytuacji dotyczącej kwestii opróżniania ulicznych śmietników zlokalizowanych przy drogach powiatowych, zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. W komunikacie (powielonym także na facebookowym profilu miasta Jarosław) PGKiM zapowiedziało, że zajmować się powyższym zadaniem już nie będzie, a powodem jest brak podpisanej umowy z Powiatowym Zarządem Dróg w Jarosławiu.
„Umowa na opróżnianie koszy ulicznych była podpisywana w latach poprzednich, natomiast na rok 2024 odmówiono jej podpisania. Na początku stycznia 2024 r. oferta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu sp. z o.o. została złożona i pozostała bez odpowiedzi” – czytamy w nim.
Reklama
Zapytaliśmy w związku z tym dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Pawła Tworka o powody takiej decyzji oraz o to, kto zajmie się kwestią wywozu nieczystości zgromadzonych w śmietnikach usytuowanych przy drogach będących w zarządzie PZD w Jarosławiu. Ten nie krył zaskoczenia.
– Żadnej informacji czy to z naszej strony, czy ze strony powiatu jarosławskiego, dotyczącej tego, że taka umowa miałaby być z PGKiM niezawarta, nie było. Wzajemna umowa została podpisana z dniem 1 lutego. Zapytanie ze strony gospodarki komunalnej, owszem, wpłynęło już na początku roku, ale nasza współpraca w tej kwestii, przez ostatnie 8 lat, wyglądała na tej zasadzie, że umowa była zawierana cyklicznie. Jako zarządca drogi nie jesteśmy...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 51% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze