Cztery firmy chcą rozbudować drogę wojewódzką Przemyśl – Hermanowice – granica państwa. Wszystko w związku z planowaną budową przejścia granicznego z Ukrainą w Malhowicach.
Trzeba przyznać, że przetarg został ogłoszony bardzo późno. Na początku października ub.r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Przemyślu minister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podpisał z dyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotrem Miąso umowę na realizację rozbudowy wspomnianej drogi[paywall].
Minister A. Hamryszczak powiedział o projekcie, że jego celem jest wspieranie i ułatwienie rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej ponad granicami państwowymi. Dzięki rozbudowie drogi mieszkańcy pogranicza będą mieli łatwiejszy dojazd do miejsc pracy, do urzędów czy instytucji publicznych, a ponadto poprawią się warunki do realizacji biznesów, a także warunki spedycyjne.
Dopiero kilka dni temu, czyli po 9 miesiącach, poznaliśmy oferty firm, które chcą się zająć tym przedsięwzięciem. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje inwestycję na dwóch odcinkach wspomnianej trasy. Chodzi o prawie 7-kilometrowy odcinek drogi oraz ok. 70-metrowy, na którym powstanie niezbędna infrastruktura techniczna i obiekty budowlane.
PZDW ma do dyspozycji 29,5 mln zł. Najtańszą ofertę w przetargu złożyła spółka Strabag – 31,8 mln zł. Pozostałe propozycje złożyli: konsorcjum, którego liderem jest PBI Infrastruktura z Kraśnika – 32,7 mln zł, konsorcjum na czele z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów z Rzeszowa – 33,4 mln zł oraz Budimex – 37,9 mln zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze