Doszło do porozumienia w kwestii uchwały intencyjnej, mającej na celu ustanowienie św. Antoniego z Padwy patronem Przeworska. Na czwartkowej sesji rady miejskiej (26 bm.) rozmawiano także o sprawie wytoczonej miastu przez łańcucką firmę budowlaną, wykonującą niegdyś prace na terenie Zajazdu Pastewnik.
Antoni z Padwy (Fernando Martins de Bulhões) to portugalski teolog i katolicki święty żyjący na przełomie XII i XIII w., patron rzeczy zagubionych, a także takich miast, jak: Lizbona, Padwa, Lublin, Jasło, a niedługo także Przeworsk. Wprawdzie nie obyło się bez kłótni, ale ostatecznie przeworscy radni miejscy znaczną większością głosów poparli „kandydaturę” portugalskiego świętego. Czym zasłużył sobie św. Antoni na to, że wokół pomysłu ustanowienia go patronem Przeworska narosło tyle kontrowersji?– Niczym – twierdzi przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kojder. – Cała awantura była bezsensowna i nie miała charakteru merytorycznego, a wyłącznie personalny. Nie chodziło o samą inicjatywę, ale o to, od kogo ona wyszła. Cieszę się, że uchwałę dało się przegłosować i uważam, że to całe zamieszanie wokół niej było niepotrzebne – dodaje.
– Jest to niewątpliwie decyzja, która przejdzie do historii Przeworska. Postać świętego Antoniego jest od początku związana z historią tego miasta. Cieszę się z przegłosowania dzisiejszej uchwały i mam nadzieję, że święty Antoni, biorąc miasto w opiekę, przyczyni się do jego świetności – podsumował burmistrz Leszek Kisiel.
Mimo wcześniejszych konfliktów i awantury podczas obradowania komisji ds. gospodarki i finansów, tylko dwóch radnych (Adam Kaczmar i Krzysztof Wiśniowski) ostatecznie nie zagłosowało za uchwałą, lecz wstrzymało się od głosu. Nikt natomiast nie był przeciwny. Uchwała ma na razie charakter intencjonalny i będzie przyczynkiem do dalszych kroków na drodze przyznania miastu patrona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak sądzę, dziennikarze ŻP dołożą wszelkich starań by wyjaśnić sprawę udziału świętego w tej sprawie. Dotychczas sądziłem, że dziennikarstwo zajmuje się życiem tu na ziemi, ale skoro chce też opisywać życie pozaziemskie i traktuje ten problem jako wyzwanie (modne słowo), to chylę czoła. Czyżby więc na etacie gazety zatrudniony został człowiek medium, pośrednik pomiędzy dwoma światami? Jeżeli nie, to radzę to uczynić. Treść gazety mogłaby na tym skorzystać. Lokalne społeczeństwo mogłoby poznać rzeczy dotychczas niepojęte, a jak wzrósłby nakład ... . Pomogłem wam? Nie dziękujcie, to w ramach specjalnej troski. Stać mnie na to.
Moim zdaniem niech sobie ustalają za patrona kogo chcą wtym może być i św. Antoni pochodzenia portugalskiego jak i w przeworsku tak i w Lublinie, ale po tym niech się lepiej rządzący zajmą problemem bezrobocia i jakby tu zwiększyć oferty pracy dla nauczyciela http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-portugalskiego
Jak sądzę, dziennikarze ŻP dołożą wszelkich starań by wyjaśnić sprawę udziału świętego w tej sprawie. Dotychczas sądziłem, że dziennikarstwo zajmuje się życiem tu na ziemi, ale skoro chce też opisywać życie pozaziemskie i traktuje ten problem jako wyzwanie (modne słowo), to chylę czoła. Czyżby więc na etacie gazety zatrudniony został człowiek medium, pośrednik pomiędzy dwoma światami? Jeżeli nie, to radzę to uczynić. Treść gazety mogłaby na tym skorzystać. Lokalne społeczeństwo mogłoby poznać rzeczy dotychczas niepojęte, a jak wzrósłby nakład ... . Pomogłem wam? Nie dziękujcie, to w ramach specjalnej troski. Stać mnie na to.
Moim zdaniem niech sobie ustalają za patrona kogo chcą wtym może być i św. Antoni pochodzenia portugalskiego jak i w przeworsku tak i w Lublinie, ale po tym niech się lepiej rządzący zajmą problemem bezrobocia i jakby tu zwiększyć oferty pracy dla nauczyciela http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-portugalskiego