Reklama

Czy tym razem ruszy proces byłego marszałka?

11/03/2017 15:30

Kolejni sędziowie wyłączyli się z orzekania w sprawie Mirosława K., byłego marszałka województwa podkarpackiego, co sprawia, że termin rozpoczęcia jego procesu to wciąż niewiadoma.

Proces K. miał ruszyć 22 kwietnia ubiegło roku w Sądzie Okręgowego w Przemyślu. Nie rozpoczął się jednak. Miejscowa Temida uznała, że jest niewłaściwa rzeczowo do rozpoznania sprawy, a właściwym do prowadzenia postępowania jest rzeszowski Sąd Rejonowy. Postanowienie przemyskiego sądu[paywall] nie zostało zaskarżone i stało się prawomocne. Kilka tygodni temu Sąd Okręgowy w Rzeszowie działając na wniosek Sądu Rejonowego w tym mieście zadecydował o przeniesieniu sprawy byłego marszałka do Sądu Rejonowego w Jarosławiu, gdzie – jak uzasadniono – mieszka część oskarżonych i świadków. Okazuje się jednak, że pracujący w nim sędziowie zawnioskowali o wyłączenie ich z orzekania z uwagi na fakt, że znają K. i innych oskarżonych w sprawie. Sąd Okręgowy w Przemyślu uwzględnił powyższe prośby i postanowił, że akt oskarżenia rozpatrzy miejscowy Sąd Rejonowy.

Mirosławowi K. postawiono łącznie 16 zarzutów. Większość z nich dotyczy przestępstw urzędniczych, czyli płatnej protekcji oraz korupcji, jeden gwałtu i molestowania seksualnego. Były marszałek województwa podkarpackiego i były działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego od początku nie przyznaje się do winy i kwestionuje zasadność oskarżeń. Żmudne, trwającej ponad 2 lata śledztwo prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w kwietniu 2013 roku. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, który opuścił po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Otrzymał zakaz opuszczania kraju i dozór policji.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca - niezalogowany 2017-03-11 18:54:13

    Układy- układziki !!! Nawet przestępca nie może być sądzony za swe grzechy bo kasta sędziowska czeka aż się przedawnią .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cv - niezalogowany 2017-03-11 19:51:06

    bo pewnie nie jeden z nich  ma łapska umaczane w bajorku spraw byłego marszałka województwa podkarpackiego, i boją się o własne dup..ka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wwet - niezalogowany 2017-03-12 07:41:21

    bobra zmiana

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama