16 uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez przeworską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu oraz Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Piłsudskiego.
W ubiegłym tygodniu w siedzibie filii biblioteki pedagogicznej rozstrzygnięto konkurs pięknego czytania. Wcześniej odbyły się przesłuchania, w trakcie których 16 uczniów przeworskich podstawek prezentowało swoje umiejętności interpretacji i pięknego czytania tekstów literackich z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej[paywall].
Podczas kameralnej ceremonii dyplomami i nagrodami zdolną przeworską młodzież uhonorowali Wojciech Superson – zastępca burmistrza Przeworska, Halina Ukarma – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu oraz Lidia Bułaś – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku. Ciekawym punktem programu tego spotkania była prezentacja możliwości jednego z laureatów konkursu – Pawła Sławińskiego z SP nr 3 w Przeworsku – zwycięzcy w kategorii uczniów klas I – III. Próbkę swojego artystycznego kunsztu pokazał, odczytując fragment konkursowej książki autorstwa Grzegorza Kasdepke pt. Detektyw Pozytywka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze