Znane są już listy dwóch największych polskich partii politycznych w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Te odbędą się 9 czerwca br. Sensacyjnie wygląda zwłaszcza lista Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu. Otwiera ją… były prezes Orlenu Daniel Obajtek!
W kilku ostatnich tygodniach wokół niego było i jest wiele tzw. szumu medialnego. Wielu zastanawia się, gdzie… jest? Część dywaguje, że wyjechał z Polski i ślad po nim na razie zaginął. Wszystko prawdopodobnie ma związek z postępowaniem Prokuratury Krajowej. Na jej zlecenie przeszukane zostały m.in. nieruchomości należące do niego. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, „(…) Przeszukania przeprowadzono w postępowaniu dotyczącym fuzji Orlenu i Lotosu, jednym z trzech, jakie prowadzone są w sprawie spółki Orlen (…). Postępowanie w tej sprawie oraz w sprawie sprzedaży części udziałów w Rafinerii Gdańskiej to jedno z trzech głównych śledztw dotyczących koncernu. Prowadzi je Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Śledczy szacują, że w wyniku tej transakcji skarb państwa mógł stracić nawet 4 miliardy złotych”.
Wczoraj, 30 kwietnia br., zarejestrowana została lista kandydatów do Parlamentu Europejskiego Komitetu Wyborczego PiS na Podkarpaciu. To lista nr 9. Co się okazało? Że nr 1 jest… Daniel Obajtek! Traktując to nieco humorystycznie, można stwierdzić, że się znalazł, na Podkarpaciu.
Na liście jest sporo znany nazwisk w naszym regionie. Na pozycji nr 5 znalazła się posłanka z Lubaczowa Teresa Pamuła, z nr 8 wystartuje niedawno wybrana na radną Rady Miejskiej w Przemyślu Jolanta Sawicka. Z nr 10 marzenia o Brukseli chce spełnić przemyślanin, były marszałek Sejmu RP, obecnie poseł Marek Kuchciński. Są także obecny marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, była wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, obecny europoseł Bogdan Rzońca.
Swoją podkarpacką listę zaprezentowała także Platforma Obywatelska. Otwiera ją obecna europosłanka Elżbieta Łukacijewska z Cisnej. Z „trójką” wystartuje obecna wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul. Z naszego regionu na liście jest dwóch przedstawicieli. To z „siódemką” biznesmen z Przemyśla Marek Przywalny oraz z „ósemką” znany społecznik, wolontariusz (wymieniać można jeszcze wiele…) Marcin Piotrowski z Gorajca.
Co ważne, sam start wyborach nie oznacza, że kandydaci muszą się zrzec np. mandatów poselskich czy radnych. Stanie się tak wówczas, kiedy zostaną już europosłami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żenujące. Chłop który odpowiada za firmę, która przewaliła 1,6 miliarda poprzez pośrednika powiązanego z Hezbollah. W nagrodę będzie jedynką w ciemnogrodzie. A najgorsze jest, że lud to kupi...
Żenujące. Chłop który odpowiada za firmę, która przewaliła 1,6 miliarda poprzez pośrednika powiązanego z Hezbollah. W nagrodę będzie jedynką w ciemnogrodzie. A najgorsze jest, że lud to kupi...