Reklama

„Dar Serca” dla hospicjum i bajkowa opowieść dla najmłodszych [ZDJĘCIA]


Wyjątkowe widowisko, w ramach projektu „Dzieci – Dzieciom”, przygotowały dla swoich kolegów ze szkół i przedszkoli utalentowane maluchy z Przedszkola nr 19 w Przemyślu. Częścią artystycznego wydarzenia było przekazanie na ręce wiceprezesa Zarządu Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy Wiesława Morawskiego cegiełki wspierającej budowę Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.


W drugim tygodniu czerwca przemyskie Przedszkole nr 19 wespół z PCKiN „Zamek” zaprosiło najmłodszych do obejrzenia wystawianego na Zamku Kazimierzowskim widowiska teatralno-muzycznego „Eliza, królewna o wielkim sercu”, ze specjalnym udziałem sopranistki operowej Renaty Johnson-Wojtowicz. Bajka z przesłaniem mówiącym, że w życiu sporo możemy zyskać za sprawą wytrwałości i pokonywania przeciwności losu, najwidoczniej przypadła młodym widzom do gustu, bo widownia i podczas premiery, i kolejnych dwóch występów wypełniła się po brzegi. Wychowankowie przedszkoli, uczniowie przemyskich szkół podstawowych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele przemyskiego samorządu i oświaty oraz rodzice i dziadkowie, nagrodzili utalentowanych aktorów gromkimi brawami, dając wyraz swojej akceptacji dla ich pracy nad spektaklem i zaangażowania. Premiera spektaklu była okazją do obdarowania dzieci słodkościami i zabawkami, które zapewnili: prezydent miasta Wojciech Bakun, przemyski radny Marcin Maciołek, Anna i Krzysztof Szanterowie oraz Joanna i Grzegorz Hasiukowie.

Szczególnym momentem wydarzenia było też przekazanie na ręce wiceprezesa Zarządu Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy Wiesława Morawskiego cegiełki na rzecz Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu. „Dar Serca” od społeczności Przedszkola nr 19 w Przemyślu w kwocie 1331 zł wesprze budowę wspomnianej placówki.

Reklama

– Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez współpracy z dyrektor PCKiN „Zamek” Renatą Nowakowską , naszym gościem specjalnym Renatą Johnson- Wojtowicz, Pauliną Kmak, Martą Zybińską, która zadbała o kostiumy, Radą Rodziców oraz zaangażowania wszystkich życzliwych nam osób – podsumowała, przekazując wyrazy wdzięczności dyrektor placówki Maria Marcinkiewicz.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/06/2025 16:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama