Wyjątkowe widowisko, w ramach projektu „Dzieci – Dzieciom”, przygotowały dla swoich kolegów ze szkół i przedszkoli utalentowane maluchy z Przedszkola nr 19 w Przemyślu. Częścią artystycznego wydarzenia było przekazanie na ręce wiceprezesa Zarządu Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy Wiesława Morawskiego cegiełki wspierającej budowę Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.
W drugim tygodniu czerwca przemyskie Przedszkole nr 19 wespół z PCKiN „Zamek” zaprosiło najmłodszych do obejrzenia wystawianego na Zamku Kazimierzowskim widowiska teatralno-muzycznego „Eliza, królewna o wielkim sercu”, ze specjalnym udziałem sopranistki operowej Renaty Johnson-Wojtowicz. Bajka z przesłaniem mówiącym, że w życiu sporo możemy zyskać za sprawą wytrwałości i pokonywania przeciwności losu, najwidoczniej przypadła młodym widzom do gustu, bo widownia i podczas premiery, i kolejnych dwóch występów wypełniła się po brzegi. Wychowankowie przedszkoli, uczniowie przemyskich szkół podstawowych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele przemyskiego samorządu i oświaty oraz rodzice i dziadkowie, nagrodzili utalentowanych aktorów gromkimi brawami, dając wyraz swojej akceptacji dla ich pracy nad spektaklem i zaangażowania. Premiera spektaklu była okazją do obdarowania dzieci słodkościami i zabawkami, które zapewnili: prezydent miasta Wojciech Bakun, przemyski radny Marcin Maciołek, Anna i Krzysztof Szanterowie oraz Joanna i Grzegorz Hasiukowie.
Szczególnym momentem wydarzenia było też przekazanie na ręce wiceprezesa Zarządu Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy Wiesława Morawskiego cegiełki na rzecz Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu. „Dar Serca” od społeczności Przedszkola nr 19 w Przemyślu w kwocie 1331 zł wesprze budowę wspomnianej placówki.
– Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez współpracy z dyrektor PCKiN „Zamek” Renatą Nowakowską , naszym gościem specjalnym Renatą Johnson- Wojtowicz, Pauliną Kmak, Martą Zybińską, która zadbała o kostiumy, Radą Rodziców oraz zaangażowania wszystkich życzliwych nam osób – podsumowała, przekazując wyrazy wdzięczności dyrektor placówki Maria Marcinkiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze