Reklama

Dariusz Iwaneczko p.o. dyrektora rzeszowskiego oddziału IPN

Zgodnie z przewidywaniami przemyślanin dr Dariusz Iwaneczko został (na razie) pełniącym obowiązki dyrektora rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Ma to związek z wyborem dotychczasowej dyrektor instytutu dr Ewy Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Dariusz Iwaneczko ma 50 lat, urodził się w Przemyślu. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych studiów w zakresie samorządu terytorialnego i administracji rządowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pracował w administracji rządowej i samorządowej oraz w ochronie zdrowia, a 1997 r. odbył staż w urzędach administracji publicznej w Holandii. W 2001 r. został pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, a w 2004 r. wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. W 2004 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem publikacji historycznych, w tym m.in. książek UB w Przemyślu 1944–1956 oraz Władza a opór społeczny w Polsce południowo-wschodniej. W latach 2005 – 2007 zajmował stanowisko wicewojewody podkarpackiego, a w latach 2008 – 2010  zastępcy prezydenta Przemyśla. Od 2010 r. jest radnym Przemyśla.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2015-12-10 13:16:43

    Iwaneczko - piękne stare polskie nazwisko.  No to teraz życzę podkarpackim panom historykom powodzenia w badaniu zbrodni UPA.  Będzie jak w PRL ze zbrodniami Sowietów i polskich stalinowców. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, - niezalogowany 2015-12-10 13:41:27

    ciemnota ciemnota i jeszcze raz ciemnota, masz sprany beret asdf i mówię to jako rodowity Polak, najpierw poznaj poglądy tego pana a potem pisz, no ale ludzie nieszczęśliwi i ciemni umysłowo zawsze piszą głupoty...  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wodnik - niezalogowany 2015-12-10 15:03:29

    Może futerale na cepy i nieuku napiszesz coś o noszących nazwisko Moniuszko albo Kościuszko ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama