Zgodnie z przewidywaniami przemyślanin dr Dariusz Iwaneczko został (na razie) pełniącym obowiązki dyrektora rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Ma to związek z wyborem dotychczasowej dyrektor instytutu dr Ewy Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.
Dariusz Iwaneczko ma 50 lat, urodził się w Przemyślu. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych studiów w zakresie samorządu terytorialnego i administracji rządowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pracował w administracji rządowej i samorządowej oraz w ochronie zdrowia, a 1997 r. odbył staż w urzędach administracji publicznej w Holandii. W 2001 r. został pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, a w 2004 r. wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. W 2004 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem publikacji historycznych, w tym m.in. książek UB w Przemyślu 1944–1956 oraz Władza a opór społeczny w Polsce południowo-wschodniej. W latach 2005 – 2007 zajmował stanowisko wicewojewody podkarpackiego, a w latach 2008 – 2010 zastępcy prezydenta Przemyśla. Od 2010 r. jest radnym Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Iwaneczko - piękne stare polskie nazwisko. No to teraz życzę podkarpackim panom historykom powodzenia w badaniu zbrodni UPA. Będzie jak w PRL ze zbrodniami Sowietów i polskich stalinowców.
ciemnota ciemnota i jeszcze raz ciemnota, masz sprany beret asdf i mówię to jako rodowity Polak, najpierw poznaj poglądy tego pana a potem pisz, no ale ludzie nieszczęśliwi i ciemni umysłowo zawsze piszą głupoty...
Może futerale na cepy i nieuku napiszesz coś o noszących nazwisko Moniuszko albo Kościuszko ?
Doskonale CV na te czasy. Dlaczego nie studiowałem na KUL tylko na uniwerku warszawskim...?
Historia pokazuje ze największymi Polakami byli: ... niepolacy. Witt Stwosz który od króla dostał złoty lańcuch a tak kochal Polske że się wyprowadził do Ojczystego kraju Niemiec, astronom Nikolaus Kopernikus (mówiacy całe życie po Niemiecku) Batory Mołdawianin, Mickiewicz- Litwo Ojczyzno moja, Friderique Chopin (czy jak to się pisze?) Piłsudski z Białorusi który sobie zażyczył żeby jego serce spoczęło przy matce (na Białorusi oczywiście), główny dowodzący Powstania Warszawskiego (nawet się w Polsce nie urodził), Cała masa Ukraińców walcząca o "Polski Lwów" czy Żydów budujących "Polskę Ludową". Pełno było Ludwików Węgierskich, Sasów, Szwedzkich Elektów i innych cudaków o których zwykły Kowalski nigdy się nie dowie i nawet nie ma takiego prawa bo by mu poprzewracało w małym ptasim móżdżku. Tradycja, staropolskie zwyczaje sprzed półtora roku:))) Taka "tradycyjna staropolska kiełbasa dziadunia" ze spulchniaczami, E-250 i barwnikiem identycznym z naturalnym. Zwykły szary obywatel ma wiedzieć tylko to co się mu zapodaje. Bajeczki o wielkiej Polsce "od morza do morza" (która taka nigdy nie była i pewnie już raczej nie będzie) i tego typu kilku królów na krzyż i same pozytywy. Ostatnio wyszło na jaw że ci wszyscy niby Polscy Piastowie Kołodzieje pochodzą od Vikingów?! Tak wygląda ta PRAWDA O WIELKIEJ, ..., ..., ... I BOGATEJ POLSCE gdzie wystarczy tylko spojrzeć i czar pryska:(
Iwaneczko - piękne stare polskie nazwisko. No to teraz życzę podkarpackim panom historykom powodzenia w badaniu zbrodni UPA. Będzie jak w PRL ze zbrodniami Sowietów i polskich stalinowców.
ciemnota ciemnota i jeszcze raz ciemnota, masz sprany beret asdf i mówię to jako rodowity Polak, najpierw poznaj poglądy tego pana a potem pisz, no ale ludzie nieszczęśliwi i ciemni umysłowo zawsze piszą głupoty...
Może futerale na cepy i nieuku napiszesz coś o noszących nazwisko Moniuszko albo Kościuszko ?