Przeworsk zyskał 11 nowych hotspotów, umożliwiających darmowy dostęp do internetu. Szybkość połączenia ma spełniać wymogi związane ze swobodnym dostępem do treści internetowych w mieście – poinformował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel.
Przeworsk przystąpił do programu poszerzania dostępności do sieci wi-fi w miejscach publicznych. Dzięki temu magistratowi udało się pozyskać 15 tys. euro na wykonanie tzw. hotspotów, a więc zakup i montaż urządzeń umożliwiających zdalny dostęp do internetu. Miasto ze swej strony[paywall] ma zapewnić podłączenie urządzeń do sieci i ich konserwację, a drobnym minusem tego przedsięwzięcia jest to, że będzie musiało ponosić koszty utrzymania połączenia – mówiąc najprościej, płacić abonament za internet. Hotspoty mają z jednej strony podnieść atrakcyjność turystyczną miasta, z drugiej zapewnić dostęp do globalnej sieci mieszkańcom. Prędkość transferu danych ma odpowiadać współczesnym standardom. – Prędkość połączenia będzie wynosiła 30 megabajtów na sekundę, a więc będzie to już taki transfer, który będzie pozwalał na sprawne korzystanie z internetu – informował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel. Z darmowego dostępu do sieci będzie można skorzystać w 11 miejscach w Przeworsku: w okolicach budynku Urzędu Miasta Przeworska, ratusza w Rynku, budynku wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza 20, na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych, w okolicach Domu Seniora na ul. Wiejskiej, budynku usługowo-handlowego obok popularnego dyskontu przy ul. Ignacego Krasickiego, na boiskach MOSiR przy ul. Misiągiewicza 10, w okolicach przeworskiego zespołu pałacowo-parkowego oraz Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Gorliczyńskiej. Spośród 11 zamontowanych w mieście hotspotów 2 ulokowane zostały w budynkach. Darmowy internet jest dostępny w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Miejskim Ośrodku Kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
a dlaczego kamerki nie działają?