Reklama

Darmowe wi-fi w 11 punktach miasta

05/12/2019 14:03

Przeworsk zyskał 11 nowych hotspotów, umożliwiających darmowy dostęp do internetu. Szybkość połączenia ma spełniać wymogi związane ze swobodnym dostępem do treści internetowych w mieście – poinformował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel.

Przeworsk przystąpił do programu poszerzania dostępności do sieci wi-fi w miejscach publicznych. Dzięki temu magistratowi udało się pozyskać 15 tys. euro na wykonanie tzw. hotspotów, a więc zakup i montaż urządzeń umożliwiających zdalny dostęp do internetu. Miasto ze swej strony[paywall] ma zapewnić podłączenie urządzeń do sieci i ich konserwację, a drobnym minusem tego przedsięwzięcia jest to, że będzie musiało ponosić koszty utrzymania połączenia – mówiąc najprościej, płacić abonament za internet. Hotspoty mają z jednej strony podnieść atrakcyjność turystyczną miasta, z drugiej zapewnić dostęp do globalnej sieci mieszkańcom. Prędkość transferu danych ma odpowiadać współczesnym standardom. – Prędkość połączenia będzie wynosiła 30 megabajtów na sekundę, a więc będzie to już taki transfer, który będzie pozwalał na sprawne korzystanie z internetu – informował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel. Z darmowego dostępu do sieci będzie można skorzystać w 11 miejscach w Przeworsku: w okolicach budynku Urzędu Miasta Przeworska, ratusza w Rynku, budynku wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza 20, na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych, w okolicach Domu Seniora na ul. Wiejskiej, budynku usługowo-handlowego obok popularnego dyskontu przy ul. Ignacego Krasickiego, na boiskach MOSiR przy ul. Misiągiewicza 10, w okolicach przeworskiego zespołu pałacowo-parkowego oraz Szkoły Podstawowej nr 3  przy ul. Gorliczyńskiej. Spośród 11 zamontowanych w mieście hotspotów 2 ulokowane zostały w budynkach. Darmowy internet jest dostępny w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Miejskim Ośrodku Kultury.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2019-12-12 16:00:16

    a dlaczego kamerki nie działają?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama