Reklama

Debiuty, debiuty... [ZDJĘCIA]


Od 28 do 30 marca br. w Kołobrzegu trwały mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact. W rywalizacji seniorów w kategorii wagowej do 75 kg zaprezentował się zawodnik Klubu Sportów Walki „Sokół” Jarosław Michał Nowakowski, dla którego był to pierwszy start w tej wymagającej, ringowej formule.


M. Nowakowski bardzo dobrze rozpoczął turniej. W walce eliminacyjnej zmierzył się z reprezentantem klubu KKS Sporty Walki Poznań, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Pojedynek od początku do końca przebiegał pod kontrolą zawodnika z Jarosławia, który wykazał się dobrą taktyką, spokojem oraz skutecznością w akcjach punktujących. W ćwierćfinale Jarosławianin stanął naprzeciw zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego. Było to bardzo wyrównane starcie, w którym przez większą część walki to zawodnik Sokoła narzucał tempo i zaznaczał przewagę. O losach pojedynku zadecydowała jednak trzecia runda, w której przeciwnik zdołał odwrócić przebieg walki. Ostatecznie M. Nowakowski przegrał niejednogłośną decyzją sędziów, kończąc rywalizację na etapie ćwierćfinału.

– Debiut w formule full contact należy jednak uznać za bardzo wartościowy. Start w tak wymagającej odmianie kickboxingu to nie tylko sprawdzian umiejętności technicznych i kondycyjnych, ale również odporności psychicznej. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach i stanie się solidnym fundamentem do dalszego rozwoju sportowego zawodnika

Reklama

– podsumował trener KSW „Sokół” Jarosław Jacek Bronowski.

Warto dodać, że udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jarosławiu.

Udany start w MMA

Niemal w tym samym czasie jarosławskie „sokoły” zadebiutowały w MMA, czyli mieszanych sztukach walki. Ten start był wyjątkowo udany, bo przyniósł zarówno medale, jak i cenne doświadczenie sportowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Konrad Skirski, który stoczył cztery walki. Pierwsze starcie wygrał efektownie przez duszenie zza pleców, drugie – po wyrównanym pojedynku – na punkty. W kolejnych dwóch walkach musiał uznać wyższość rywali, kończąc rywalizację tuż przed strefą medalową. Bardzo dobry występ zanotował Jarema Czyrek, który wygrał dwa pojedynki i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Z kolei Miłosz Hadała zaprezentował wysoką formę, zwyciężając w dwóch walkach i docierając do finału. Tam, po zaciętym pojedynku, zdobył srebrny medal.

Reklama

Swoje pierwsze doświadczenia w formule MMA zebrali również: Filip Kopciuch, Rafał Dyszkiewicz, Maksymilian Ćwikła oraz Marcin Danicki. Choć tym razem musieli uznać wyższość rywali, w swoich debiutach pokazali duży potencjał oraz ambitną postawę w klatce.

– Start w zawodach był dla całej drużyny cenną lekcją i ważnym etapem w dalszym rozwoju sportowym zawodników klubu. Grupę MMA prowadzi Dawid Pietluch

– podsumował J. Bronowski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/04/2026 09:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama