Reklama

Dekalog bezpieczeństwa narciarzy. Policja patroluje przemyski stok

09/02/2015 14:03

Ferie w połowie, aura dopisuje, więc przemyski stok narciarski cieszy się zainteresowaniem wśród amatorów białego szaleństwa. Przemyska policja dbając o bezpieczeństwo patroluje stoki i ich okolice.

Od rozpoczęcia sezonu narciarskiego policja zwracała uwagę na to, aby stoki były bezpieczne, a wszyscy jeżdżący na nich odpowiednio przygotowani. Od początku ferii szczególną uwagę zwracają na najmłodszych amatorów białego szaleństwa oraz na ich opiekunów. Do tej pory wylegitymowano 12 osób w tym 6 osób za jazdę bez kasku. Osoby zostały pouczone o zasadach jakie panują na stoku oraz czym może skończyć się jazda bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Patrolujący przypominają, że „zgodnie z zapisami Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich z dnia 18 sierpnia 2011 roku obowiązuje zakaz uprawiania narciarstwa lub snowboardu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego. Ponadto, osoby do 16 roku życia mają obowiązek jazdy w kasku. Opiekunowie czy osoby sprawujące nadzór nad małoletnim do 16 roku życia, które dopuszczą do uprawiania przez niego narciarstwa lub snowboardingu na zorganizowanym terenie narciarskim, bez kasku konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, podlegają karze grzywny.”

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2015-02-09 19:40:06

    "Ponadto, osoby do 16 roku życia mają obowiązek jazdy w kasku." ROZUMIEM ,ŻE POLICJA "POSTĘPUJE  Z GODNIE  Z PRAWEM " I NIE SZYKANUJE OSÓB JEŻDŻĄCYCH BEZ KASKU , JEŚLI MAJĄ ONE SKOŃCZONE WSPOMNIANE 16 LAT.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama