Strącony w nocy przez wiatr krzyż zawisł na linach piorunochronu. Dziś, 24 lutego, strażacy z rzeszowskiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego przez kilka godzin zdejmowali go z 62-metrowej wieży. Za nagranie dziękujemy niezawodnemu Czytelnikowi: Wojtkowi50!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Krzyż zwyczajnie skorodował, to już zaniedbanie zarządcy obiektu. Ciekawe kto zapłaci za ten cyrk?
Kto zapłaci ?!? Ci sami co za Toyotę w poniższym numerze.YOUTUBE.COM - ZCHN ZBLIŻA SIĘ
Zaraz będzie niedzielna taca i apel o ofiary na nowy krzyż. Złoty ale skromny.
Gdyby nie prywatna firma Bacza to strażacy na linach powolutku by sprowadzili na ziemię,mam nadzieję że ubezpieczenie parafii pokryje koszty.
Panowie jak wy sie martwicie o koszty akcji, bedzie trzeba to parafianie pokryją,. A dlaczego tak panowie nie martwicie sie o kacje pijanych kierowqców rozwalających barierki, latarnie itp. czy oni pokrywaja akcje? Wiec przestańcie siać zamęt.
Jak kto zapłaci.Ochrona zabytków i to ekspresowo.A ochrona zabytków to wszystkich nas pieniądze.Dodatkowo parafianie na tacę,ponieważ duchowni takiej "okazji" nie przepuszcza.A później uroczyste odsłonięcie przy udziale najwyższych duchownych i wiernych tutejszych ale także przywiezionych z okolicy.
Czy nie należałoby tego odczytywać symbolicznie?
Co chcesz odczytywać symbolicznie? Wiarę należy pojmować wyłącznie w sposób emocjonalno-duchowy. Należy oddzielić ją od spraw materialnych bo czym wytłumaczylibyśmy pożary kościołów czy wypadki drogowe ze śmiertelnym skutkiem ludzi jadących czy powracających z pielgrzymek do miejsc kultu religijnego? W przeszłości" cudem" tłumaczono większość lub prawie wszystkie przypadki które nie dało się wytłumaczyć w sposób racjonalny. Do dzisiaj przypadki uzdrowień na wskutek modlitwy tłumaczy się "cudem" a nie tym ze człowiek jest maszyną fizyczno -chemiczną , w dodatku uduchowioną, emocjonalną i pewne zdarzenia na skutek tych wszystkich powiązanych ze sobą "instrumentów" mogą wystąpić. Na tym bazuje kościół i dopóki nauka do końca tych procesów nie wyjaśni tak będzie. A nawet jak wyjaśni to część społeczeństwa i tak tego nie przyjmie bo społeczeństwo w swej masie jest głupie.Po remoncie wieży z iglicą krzyż z powrotem wróci na swoje miejsce a to że wierzący zapłacą jest sprawą w zasadzie drugorzędną.Zasada jest prosta; jesteś wierzący płacisz bezpośrednio nie jesteś płacisz pośrednio bo i tak państwo z naszych podatków subsydiuje kościół.
w sensie "znak z nieba"? dobrze prawisz!
podaj jeszcze nr tel firmy, adres i najlepiej imię szefa! lizus...
tzw"Tadeusz" , to etatowy awanturnikiem rodem z piekła. Na ciebie anty Chryscie czeka w piekle Lucyfer i taczka , do której leje sie gorąca smoła . Natomiast wspomniana taczka nie ma tradycyjnego kółka , lecz kwadratowy element zastępujący wspomniane kółko . Dlaczego. zapytasz/ Otóż dlatego ,żeby ci była po wsze czasy jak najciężej . KWADRAT STAWIA OPORY ZNACZNIE WIĘKSZE NIŻ KOŁO PRZY TOCZENIU
Krzyż zwyczajnie skorodował, to już zaniedbanie zarządcy obiektu. Ciekawe kto zapłaci za ten cyrk?
Kto zapłaci ?!? Ci sami co za Toyotę w poniższym numerze.YOUTUBE.COM - ZCHN ZBLIŻA SIĘ
Zaraz będzie niedzielna taca i apel o ofiary na nowy krzyż. Złoty ale skromny.