Reklama

Diamentowe „anioły” z przemyskiego pogotowia


Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu po raz trzeci z rzędu otrzymała najwyższą diamentową nagrodę od europejskiej Inicjatywy EMS „Angels”.


Nagrody te przyznawane są jednostkom ratownictwa medycznego z całej Europy, za wzorową opiekę i postępowanie przedszpitalne z pacjentami z udarem mózgu. Inicjatywa „Angels”, we współpracy z panelem międzynarodowych ekspertów w dziedzinie medycyny ratunkowej, stworzyła platformę do monitorowania jakości opieki przedszpitalnej, umożliwiającą docenienie działalności najlepiej radzących sobie świadczeniodawców ratownictwa medycznego w całej Europie.

Kryteriami przyznania nagród są: posiadanie ściśle określonego protokołu postępowania w przypadku pacjenta z podejrzeniem udaru mózgu, wdrożenie corocznego programu edukacyjnego z zakresu udaru mózgu, stosowanie konkretnej skali oceny w postępowaniu z pacjentami udarowymi oraz wprowadzenie analitycznych danych, dotyczących co najmniej 30 kolejnych pacjentów udarowych, do których zostało wezwane pogotowie w poprzedzającym kwartale...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/10/2025 11:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama