Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu po raz trzeci z rzędu otrzymała najwyższą diamentową nagrodę od europejskiej Inicjatywy EMS „Angels”.
Nagrody te przyznawane są jednostkom ratownictwa medycznego z całej Europy, za wzorową opiekę i postępowanie przedszpitalne z pacjentami z udarem mózgu. Inicjatywa „Angels”, we współpracy z panelem międzynarodowych ekspertów w dziedzinie medycyny ratunkowej, stworzyła platformę do monitorowania jakości opieki przedszpitalnej, umożliwiającą docenienie działalności najlepiej radzących sobie świadczeniodawców ratownictwa medycznego w całej Europie.
Kryteriami przyznania nagród są: posiadanie ściśle określonego protokołu postępowania w przypadku pacjenta z podejrzeniem udaru mózgu, wdrożenie corocznego programu edukacyjnego z zakresu udaru mózgu, stosowanie konkretnej skali oceny w postępowaniu z pacjentami udarowymi oraz wprowadzenie analitycznych danych, dotyczących co najmniej 30 kolejnych pacjentów udarowych, do których zostało wezwane pogotowie w poprzedzającym kwartale...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 71% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze