W ramach obchodów Dnia Patrona Miasta, w bazylice oo. Dominikanów odprawiono mszę świętą upamiętniającą bł. o. Michała Czartoryskiego OP. Ten szczególny dzień świętowany był w Jarosławiu już po raz 15. – rada miasta powierzyła Jarosław pod opiekę błogosławionego w 2005 roku.
Jak wiele wydarzeń kulturalnych, także i Dni Patrona Miasta, ze względu na epidemię, obchodzone były nieco skromniej niż zwykle. Głównym punktem obchodów była msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem o. Jacka Skupienia – przeora klasztoru oo. Dominikanów. Podczas[paywall] homilii o. Jacek Skupień przypominał, że w obecnym roku przypada okrągła rocznica ustanowienia przez radę miasta 12 czerwca dniem patrona miasta. – Patron, którego mamy w mieście już od 15 lat, staje się dla nas wzorem i orędownikiem – mówił do wiernych podczas piątkowej mszy dominikanin. W tegorocznym programie uroczystości zabrakło tradycyjnego koncertu na dziedzińcu przed klasztorem. Pamięć błogosławionego uczczono za to w inny sposób: poprzez złożenie kwiatów pod poświęconą mu tablicą pamiątkową. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch z rodziną, zastępcy burmistrza Wiesław Pirożek i Dariusz Tracz, przewodniczący rady miasta Szczepan Łąka, radni, dyrektorzy biur parlamentarzystów, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze oraz mieszkańcy Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze