Reklama

Do 10 stycznia zakaz używania wyrobów pirotechnicznych na Podkarpaciu

Aż do niedzieli, 10 stycznia 2016 r., na całym Podkarpaciu nie będzie można odpalać petard i fajerwerków. Oficjalne rozporządzenie w tej sprawie wydał 14 grudnia wojewoda podkarpacki. Na szczęście są drobne wyjątki.

Wspomniany zakaz nie obowiązuje w Sylwestra, 31 grudnia br. i Nowy Rok, 1 stycznia 2016 r. W te dni bez obaw można z pompą żegnać stary i witać nowy rok, odpalając race i fajerwerki.

Naruszający zakaz muszą mieć świadomość, że zgodnie z kodeksem wykroczeń podlegają karze grzywny. Przepisy te reguluje ustawa z 24 sierpnia 2001 r.

Warto również wiedzieć, że osoby niepełnoletnie mogą używać wyrobów pirotechnicznych wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2015-12-28 12:54:34

    Rozporządzenie dotyczy chyba wszystkich obywateli , mam pytanie , czy są z niego zwolnieni funkcjonariusze Służby Celnej na Ofiar Katynia w Przemyślu którzy są chyba "ponad prawem" bowiem odpalali już fajerwerki na Mikołaja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Apachaiek - niezalogowany 2015-12-28 14:33:04

    "rozporządzenie w tej sprawie wydał 14 grudnia wojewoda podkarpacki" czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dwa zera - niezalogowany 2015-12-28 15:00:22

    ...odpalali już fajerwerki na Mikołaja... ...wydał 14 grudnia...A co za różnica przecież od jakiegoś czasu wszelkie zasady prawa przestały obowiązywać i celników można rozliczyć bo prawo może przecież obowiązywać wstecz (a co!) - więc powinni wiedzieć i przewidzieć co się szykuje.Sorry,  ale takie mamy teraz czasy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama