Aż do niedzieli, 10 stycznia 2016 r., na całym Podkarpaciu nie będzie można odpalać petard i fajerwerków. Oficjalne rozporządzenie w tej sprawie wydał 14 grudnia wojewoda podkarpacki. Na szczęście są drobne wyjątki.
Wspomniany zakaz nie obowiązuje w Sylwestra, 31 grudnia br. i Nowy Rok, 1 stycznia 2016 r. W te dni bez obaw można z pompą żegnać stary i witać nowy rok, odpalając race i fajerwerki.
Naruszający zakaz muszą mieć świadomość, że zgodnie z kodeksem wykroczeń podlegają karze grzywny. Przepisy te reguluje ustawa z 24 sierpnia 2001 r.
Warto również wiedzieć, że osoby niepełnoletnie mogą używać wyrobów pirotechnicznych wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Rozporządzenie dotyczy chyba wszystkich obywateli , mam pytanie , czy są z niego zwolnieni funkcjonariusze Służby Celnej na Ofiar Katynia w Przemyślu którzy są chyba "ponad prawem" bowiem odpalali już fajerwerki na Mikołaja.
"rozporządzenie w tej sprawie wydał 14 grudnia wojewoda podkarpacki" czytanie ze zrozumieniem się kłania.
...odpalali już fajerwerki na Mikołaja... ...wydał 14 grudnia...A co za różnica przecież od jakiegoś czasu wszelkie zasady prawa przestały obowiązywać i celników można rozliczyć bo prawo może przecież obowiązywać wstecz (a co!) - więc powinni wiedzieć i przewidzieć co się szykuje.Sorry, ale takie mamy teraz czasy.
zacznij od Siebie to czytanie, masz napisane - "Przepisy te reguluje ustawa z 24 sierpnia 2001 r." , a rozporządzenie to tylko tak proforma - przypomnienie o takim przepisie, a mundur do czegoś zobowiązuje ............. w szczególności do przestrzegania prawa, pozdrawiam z Nowym Rokiem ale bez fajerwerków
Wyjątkiem jest też osiedle Kmiecie gdzie od kilku dni bachory robią tym chińskim goownem hałas. SM oraz policmajstrów to nie wzrusza, bo to teren PSM więc interweniować niby nie mogą. Mam nadzieję, że któremuś z małolatów to lub owo urwie i zrobi się spokojniej.
Skoro odpalali "na Mikołaja", to niekoniecznie 6 grudnia :) Gdyby odpalali "w mikołajki", to sprawa byłaby jasna :P
Rozporządzenie dotyczy chyba wszystkich obywateli , mam pytanie , czy są z niego zwolnieni funkcjonariusze Służby Celnej na Ofiar Katynia w Przemyślu którzy są chyba "ponad prawem" bowiem odpalali już fajerwerki na Mikołaja.
"rozporządzenie w tej sprawie wydał 14 grudnia wojewoda podkarpacki" czytanie ze zrozumieniem się kłania.
...odpalali już fajerwerki na Mikołaja... ...wydał 14 grudnia...A co za różnica przecież od jakiegoś czasu wszelkie zasady prawa przestały obowiązywać i celników można rozliczyć bo prawo może przecież obowiązywać wstecz (a co!) - więc powinni wiedzieć i przewidzieć co się szykuje.Sorry, ale takie mamy teraz czasy.