Od 1 stycznia do okulisty i dermatologa będzie można się udać tylko ze skierowaniem. Według Ministerstwa Zdrowia ma to skrócić kolejki do specjalistów. – Za to wydłuży kolejki do lekarzy rodzinnych, a pacjent będzie czekał nie raz, a dwa razy – lekarze nie zostawiają na pomyśle suchej nitki.
Narodowy Fundusz Zdrowia przeanalizował wizyty Polaków u lekarzy oraz powody tych wizyt. Po tej analizie zawnioskował do ministra zdrowia o wprowadzenie skierowań do okulistów i dermatologów. Mimo krytyki tego pomysłu ze strony lekarzy od 1 stycznia skierowania będą konieczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze