Reklama

Do rekreacji i do handlu. Wyczekiwane gminne inwestycje oddane

Kilka mających służyć lokalnej społeczności inwestycji oddano oficjalnie 13 lutego na terenie gminy Dubiecko. Młodszych cieszy z pewnością nowiutki plac zabaw, nieco starszych skatepark czy siłownia pod chmurką, a handlujących i kupujących ładne i komfortowe miejskie targowisko „Mój Rynek”.

Wstęgę na nowych obiektach przecięto w obecności zaprzyjaźnionych samorządowców i wicewojewody Tomasza Lorenca. Na tę związaną z handlem czekano od dawna. Chodzi o targowisko „Mój Rynek” przy orliku w Wybrzeżu wraz z zapleczem socjalno-technicznym. To dla samorządu i samych mieszkańców istotny obiekt. Teraz handel może się odbywać w komfortowych, estetycznych warunkach. Na targowisku prowadzony będzie skup i sprzedaż płodów rolnych, ale – jak wcześniej zapowiadały władze gminy – może być też ono wykorzystywane na inne potrzeby.

– Oprócz handlu, obiekt mógłby też służyć jako miejsce imprez kulturalnych, jak choćby Dzień Dziecka – mówił o pomysłach jeszcze w ubiegłym roku burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.

Reklama

Targowisko jest zadaszone, co przy niesprzyjającej aurze ma znaczenie. Częścią inwestycji są też miejsca parkingowe oraz budynek socjalno-biurowo-magazynowy, wyposażony w instalację fotowoltaiczną, ogrzewanie, monitoring, przyłącz do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Ponadto obiekt dostępny jest dla osób niepełnosprawnych.

– Do tej pory handel odbywał się w innym miejscu, do którego był fatalny dojazd. Prowadzony był w dużo mniej komfortowych warunkach. Brakowało parkingu czy toalety – mówi burmistrz Jacek Grzegorzak.

Reklama

Cała ta inwestycja zrealizowana została z dofinansowaniem w ramach[paywall] Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wynoszącym 812 tys. 432 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 mln 276 tys. 807,99, więc dubiecki samorząd musiał wyłożyć z własnej kasy 464 tys. 375,99 zł.

Dla miłośników dwóch kółek i nie tylko

Z korzyścią dla mieszkańców, szczególnie tych młodszych, będą też świeżo oddane inwestycje służące do celów rekreacyjno-sportowych: place zabaw, siłownia plenerowa oraz skatepark zlokalizowany przy kompleksie sportowym orlik w Wybrzeżu. Ten ostatni to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek, kochających ekstremalną jazdę, ale też dla użytkowników rolek czy deskorolek. Z pewnością wszystkie wymienione inwestycje będą służyć aktywnościom na świeżym powietrzu i promowaniu zdrowego stylu życia.

Reklama

Po oficjalnym otwarciu nowo powstałych obiektów zrealizowanych z dofinansowaniem  z Polskiego Ładu, wynoszącym 980 tys. zł, przy wkładzie własnym w wysokości 53 tys. 200 zł, odbyła się również uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dubiecku, podczas której uchwalono regulamin określający zasady i opłaty dla korzystających z targowiska. Najbardziej zasłużonym rolnikom wręczono też Odznaki Podkarpackiej Izby Rolniczej im. św. Izydora Oracza – patrona rolników. W tym roku otrzymali je:  Janusz Opałka, Leszek Klim, Bogusław Szymański, Krzysztof Binko oraz Stanisław Nyrka.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/03/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama