Kilka mających służyć lokalnej społeczności inwestycji oddano oficjalnie 13 lutego na terenie gminy Dubiecko. Młodszych cieszy z pewnością nowiutki plac zabaw, nieco starszych skatepark czy siłownia pod chmurką, a handlujących i kupujących ładne i komfortowe miejskie targowisko „Mój Rynek”.
Wstęgę na nowych obiektach przecięto w obecności zaprzyjaźnionych samorządowców i wicewojewody Tomasza Lorenca. Na tę związaną z handlem czekano od dawna. Chodzi o targowisko „Mój Rynek” przy orliku w Wybrzeżu wraz z zapleczem socjalno-technicznym. To dla samorządu i samych mieszkańców istotny obiekt. Teraz handel może się odbywać w komfortowych, estetycznych warunkach. Na targowisku prowadzony będzie skup i sprzedaż płodów rolnych, ale – jak wcześniej zapowiadały władze gminy – może być też ono wykorzystywane na inne potrzeby.
– Oprócz handlu, obiekt mógłby też służyć jako miejsce imprez kulturalnych, jak choćby Dzień Dziecka – mówił o pomysłach jeszcze w ubiegłym roku burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.
Reklama
Targowisko jest zadaszone, co przy niesprzyjającej aurze ma znaczenie. Częścią inwestycji są też miejsca parkingowe oraz budynek socjalno-biurowo-magazynowy, wyposażony w instalację fotowoltaiczną, ogrzewanie, monitoring, przyłącz do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Ponadto obiekt dostępny jest dla osób niepełnosprawnych.
– Do tej pory handel odbywał się w innym miejscu, do którego był fatalny dojazd. Prowadzony był w dużo mniej komfortowych warunkach. Brakowało parkingu czy toalety – mówi burmistrz Jacek Grzegorzak.
Reklama
Cała ta inwestycja zrealizowana została z dofinansowaniem w ramach[paywall] Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wynoszącym 812 tys. 432 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 mln 276 tys. 807,99, więc dubiecki samorząd musiał wyłożyć z własnej kasy 464 tys. 375,99 zł.
Z korzyścią dla mieszkańców, szczególnie tych młodszych, będą też świeżo oddane inwestycje służące do celów rekreacyjno-sportowych: place zabaw, siłownia plenerowa oraz skatepark zlokalizowany przy kompleksie sportowym orlik w Wybrzeżu. Ten ostatni to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek, kochających ekstremalną jazdę, ale też dla użytkowników rolek czy deskorolek. Z pewnością wszystkie wymienione inwestycje będą służyć aktywnościom na świeżym powietrzu i promowaniu zdrowego stylu życia.
Po oficjalnym otwarciu nowo powstałych obiektów zrealizowanych z dofinansowaniem z Polskiego Ładu, wynoszącym 980 tys. zł, przy wkładzie własnym w wysokości 53 tys. 200 zł, odbyła się również uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dubiecku, podczas której uchwalono regulamin określający zasady i opłaty dla korzystających z targowiska. Najbardziej zasłużonym rolnikom wręczono też Odznaki Podkarpackiej Izby Rolniczej im. św. Izydora Oracza – patrona rolników. W tym roku otrzymali je: Janusz Opałka, Leszek Klim, Bogusław Szymański, Krzysztof Binko oraz Stanisław Nyrka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze