Reklama

Dobra passa chóru Veritas

16/02/2021 13:06

W ostatnich tygodniach chór „Veritas” z Nowosielec pokazał się w dwóch prestiżowych imprezach. Najpierw uzyskał srebrny dyplom na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, a zaraz potem 2. miejsce na podobnym festiwalu w Kalwarii Pacławskiej.

Obie imprezy, na których chór z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka zdobył laury, miały rangę międzynarodową. Obie[paywall], ze względu na epidemię, zorganizowano w formule online. 

Pierwsza z udanych dla chóru imprez był VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jego organizatorem było Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie, a patronat nad imprezą objął ordynariusz rzeszowski biskup Jan Wątroba.

Startujący w kategorii chórów dorosłych „Veritas”, jako jeden z dwóch chórów został wyróżniony srebrnym dyplomem – jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że przewidzianego regulaminem konkursu dyplomu złotego ani brązowego jury w tym roku nie przyznało.

Równie dobry występ zaliczyli wokaliści „Veritas” na VI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. W organizowanym przez klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu konkursie chór z Nowosielec zaprezentował się z kolędami: „Jezus Malusieńki” oraz „Przystąpmy do szopy”.

Wykonanie, które można wciąż obejrzeć na portalu YouTube, zasłużyło zdaniem jury na 2. miejsce. Członkom chóru gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama