W ostatnich tygodniach chór „Veritas” z Nowosielec pokazał się w dwóch prestiżowych imprezach. Najpierw uzyskał srebrny dyplom na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, a zaraz potem 2. miejsce na podobnym festiwalu w Kalwarii Pacławskiej.
Obie imprezy, na których chór z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka zdobył laury, miały rangę międzynarodową. Obie[paywall], ze względu na epidemię, zorganizowano w formule online.
Pierwsza z udanych dla chóru imprez był VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jego organizatorem było Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie, a patronat nad imprezą objął ordynariusz rzeszowski biskup Jan Wątroba.
Startujący w kategorii chórów dorosłych „Veritas”, jako jeden z dwóch chórów został wyróżniony srebrnym dyplomem – jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że przewidzianego regulaminem konkursu dyplomu złotego ani brązowego jury w tym roku nie przyznało.
Równie dobry występ zaliczyli wokaliści „Veritas” na VI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. W organizowanym przez klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu konkursie chór z Nowosielec zaprezentował się z kolędami: „Jezus Malusieńki” oraz „Przystąpmy do szopy”.
Wykonanie, które można wciąż obejrzeć na portalu YouTube, zasłużyło zdaniem jury na 2. miejsce. Członkom chóru gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze