Gmina Chłopice ogłosiła niedawno wiadomość, na którą z pewnością czekało wielu rodziców. Chodzi o żłobek, który ma powstać w dworku w Boratynie. Prace już ruszyły i wszystko wskazuje na to, że we wrześniu tego roku placówka będzie mogła przyjąć maluchy pod swoje skrzydła.
Zainteresowanych zapisaniem pociechy do tego typu placówki z pewnością nie zabraknie. Łączenie opieki nad maluchem z pracą zawodową jest bowiem dla rodziców sporym wyzwaniem. Rozwiązaniem w takim przypadku może być powierzenie jej powołanej do tego instytucji, którą jest żłobek. Gmina Chłopice właśnie taką placówkę zdecydowała się utworzyć w budynku dawnego gimnazjum w Boratynie. W tym celu podjęła starania o pozyskania środków z zewnątrz. Inwestycja ma kosztować 1 mln 162 tys. 865,51 zł i zostanie sfinansowana z programu „Maluch +” oraz budżetu państwa.
– Na żłobek zaadoptujemy jedną czwartą dworku, który kiedyś pełnił funkcję gimnazjum, a w momencie wybuchu wojny w Ukrainie jarosławska fundacja „Unitatem” prowadziła w nim punkt noclegowy dla uciekających przed nią matek z dziećmi. Umowa została podpisana, plac budowy został przekazany wykonawcy, który już przystąpił do działania. Okres przeznaczony na wykonanie prac jest bardzo krótki, wynosi zaledwie 4 miesiące, więc trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Chcemy, by klub dziecięcy wystartował we wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym. Placówka będzie mogła przyjąć 24 dzieci do lat trzech – mówi gospodarz gminy Andrzej Homa.
Reklama
Jak dodaje, wyposażenie pokryć ma dofinansowanie, ale biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty cenowe, niewykluczone, że trzeba będzie dołożyć pieniądze z budżetu gminy. Będzie to pierwszy żłobek w Boratynie. Plany co utworzenia takiej placówki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 40% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze