Decyzja o zasileniu szeregów przemyskich terytotrialsów to dla 47 osób, które 24 czerwca rozpoczęły szkolenie w ramach „Wakacji z WOT”, być może dobry początek wojskowej kariery. Po 16 dniach teoretycznych i praktycznych działań złożą uroczystą przysięgę.
Wśród tych, którzy 9 lipca w Dubiecku wypowiedzą na głos słowa roty, są ludzie różnych pasji i zawodów. To łącznie 47 osób. Jak informuje szer. Piotr Gdula z Grupy Dokumentacji Działań 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, po przejściu przez punkt ewidencjonowania i umundurowania wojskowego przystąpiły one do szkolenia zapoznawczego, które pozwoli im poznać sposób funkcjonowania w strukturach jednostki wojskowej. Przed nowo powołanymi 16-dniowe szkolenie z podstaw rzemiosła wojskowego, które obejmuje m.in.: podstawy taktyki, budowy i eksploatacji broni, naukę musztry i strzelania. Na koniec[paywall] śmiałków czeka tzw. pętla taktyczna, która sprawdzi opanowaną wiedzę. Będzie to dopiero pierwszy etap nauki wojskowego rzemiosła dla terytorialsów. Cały proces szkolenia żołnierza terytorialnej służby wojskowej trwa 3 lata i jest podzielony na szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W większości kadra to emeryci z tzw. służb. Skoro się zdecydowali na emeryturę po 20 LATACH, to niech odpoczywają, a nie zajmują stanowiska młodym i lepiej wyedukowanym ludziom. I żadne tłumaczenie,że wszyscy mają równe szanse bo to nonsens, ale możliwości ci mają inne. Są tak doświadczeni, że wielu z nich dzięki "plecom" ślizgało się po intratnych etatach i stanowiskach. Nepotyzm, kolesiostwo i "plecy" w klerze i pis - to tylko krótka charakterystyka patologii państwa partyjnego w kształtowaniu pozycji Polski w sferze bezpieczeństwa i nie tylko.
" które obejmuje m.in.: podstawy taktyki, budowy i eksploatacji broni, naukę musztry i strzelania."16 dni na to wszystko- chyba teraz geniusze uczą i geniusze są uczeni. No chyba że są to "podstawy"Za komuny na naukę chodzenia i strzelania 3 m-ce było mało. Tylko że to był pobór a teraz ochotnicy. Podziwiam.
W większości kadra to emeryci z tzw. służb. Skoro się zdecydowali na emeryturę po 20 LATACH, to niech odpoczywają, a nie zajmują stanowiska młodym i lepiej wyedukowanym ludziom. I żadne tłumaczenie,że wszyscy mają równe szanse bo to nonsens, ale możliwości ci mają inne. Są tak doświadczeni, że wielu z nich dzięki "plecom" ślizgało się po intratnych etatach i stanowiskach. Nepotyzm, kolesiostwo i "plecy" w klerze i pis - to tylko krótka charakterystyka patologii państwa partyjnego w kształtowaniu pozycji Polski w sferze bezpieczeństwa i nie tylko.
" które obejmuje m.in.: podstawy taktyki, budowy i eksploatacji broni, naukę musztry i strzelania."16 dni na to wszystko- chyba teraz geniusze uczą i geniusze są uczeni. No chyba że są to "podstawy"Za komuny na naukę chodzenia i strzelania 3 m-ce było mało. Tylko że to był pobór a teraz ochotnicy. Podziwiam.