Reklama

Dobry początek wojskowej kariery

Decyzja o zasileniu szeregów przemyskich terytotrialsów to dla 47 osób, które 24 czerwca rozpoczęły szkolenie w ramach „Wakacji z WOT”, być może dobry początek wojskowej kariery. Po 16 dniach teoretycznych i praktycznych działań złożą uroczystą przysięgę.

Wśród tych, którzy 9 lipca w Dubiecku wypowiedzą na głos słowa roty, są ludzie różnych pasji i zawodów. To łącznie 47 osób. Jak informuje szer. Piotr Gdula z Grupy Dokumentacji Działań 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, po przejściu przez punkt ewidencjonowania i umundurowania wojskowego przystąpiły one do  szkolenia zapoznawczego, które pozwoli im poznać sposób funkcjonowania w strukturach jednostki wojskowej. Przed nowo powołanymi 16-dniowe szkolenie z podstaw rzemiosła wojskowego, które obejmuje m.in.: podstawy taktyki, budowy i eksploatacji broni, naukę musztry i strzelania. Na koniec[paywall] śmiałków czeka tzw. pętla taktyczna, która sprawdzi opanowaną wiedzę. Będzie to dopiero pierwszy etap nauki wojskowego rzemiosła dla terytorialsów. Cały proces szkolenia żołnierza terytorialnej służby wojskowej trwa 3 lata i jest podzielony na szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.


fot.20 PBOT
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2023-07-01 22:56:14

    W  większości kadra to emeryci z tzw. służb. Skoro się zdecydowali na emeryturę po 20 LATACH, to niech odpoczywają, a nie zajmują stanowiska młodym i lepiej wyedukowanym ludziom. I żadne tłumaczenie,że wszyscy mają równe szanse bo to nonsens, ale możliwości ci mają inne. Są tak doświadczeni, że wielu z nich  dzięki "plecom" ślizgało się  po intratnych etatach i stanowiskach. Nepotyzm,  kolesiostwo i "plecy" w klerze i pis - to tylko krótka charakterystyka patologii państwa partyjnego w kształtowaniu pozycji Polski w sferze bezpieczeństwa i nie tylko.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2023-07-02 12:21:52

    "   które obejmuje m.in.: podstawy taktyki, budowy i eksploatacji broni, naukę musztry i strzelania."16 dni na to wszystko-   chyba teraz geniusze uczą i geniusze są uczeni.    No chyba że są to "podstawy"Za komuny na naukę chodzenia i strzelania 3 m-ce było mało. Tylko że to był pobór  a teraz ochotnicy. Podziwiam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama