Reklama

Dobrze się bawili i krew oddawali

13/06/2019 14:00

Przy świetlicy wiejskiej w Piątkowej w gminie Dubiecko po raz piąty odbył się festyn rodzinny. Wcześniej – po raz pierwszy – zorganizowano akcję krwiodawstwa w specjalnym krwiobusie.

Głównym organizatorem festynu był miejscowy radny Mariusz Lubelski wraz kilkoma instytucjami, m.in. miejscowym kołem gospodyń wiejskich i urzędem gminy.

Na scenie zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Iskani i Gminnego Ośrodka Kultury w Dubiecku. Strażacy z OSP Dubiecko[paywall] prezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy i prowadzili pokazy pierwszej pomocy. Dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw, a atrakcją dla wszystkich była parada motocyklistów z Dynowskiego Bractwa Motocyklowego „Byk”.

Reklama

W tym roku festyn połączono z akcją honorowego krwiodawstwa, którą przeprowadzono we współpracy z klubem HDK PCK „Kropla Nadziei”, działającym przy OSP KSRG Dubiecko. – Zgłosiło się 40 osób, jednak ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew – mówi Jarosław Sura, naczelnik OSP Dubiecko.

Ostatecznie lekarz zakwalifikował 29 osób, które łącznie oddały 13 litrów tego drogocennego leku. Zgłaszali się głównie mieszkańcy gminy, ale też kilka osób z różnych stron Podkarpacia. – Jak na pierwszą akcję, to bardzo dobry wynik. Następna na pewno odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Dubiecku. Będziemy chcieli niedzielny rezultat powtórzyć albo nawet pobić zanotowany wynik – mówi Mateusz Koczenasz, prezes klubu HDK „Kropla Nadziei”. – Nawet, gdybyśmy zebrali 2 litry, to i tak warto tę akcję zorganizować – dodaje J. Sura.


fot.archiwum organizatora
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama