Przy świetlicy wiejskiej w Piątkowej w gminie Dubiecko po raz piąty odbył się festyn rodzinny. Wcześniej – po raz pierwszy – zorganizowano akcję krwiodawstwa w specjalnym krwiobusie.
Głównym organizatorem festynu był miejscowy radny Mariusz Lubelski wraz kilkoma instytucjami, m.in. miejscowym kołem gospodyń wiejskich i urzędem gminy.
Na scenie zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Iskani i Gminnego Ośrodka Kultury w Dubiecku. Strażacy z OSP Dubiecko[paywall] prezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy i prowadzili pokazy pierwszej pomocy. Dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw, a atrakcją dla wszystkich była parada motocyklistów z Dynowskiego Bractwa Motocyklowego „Byk”.
W tym roku festyn połączono z akcją honorowego krwiodawstwa, którą przeprowadzono we współpracy z klubem HDK PCK „Kropla Nadziei”, działającym przy OSP KSRG Dubiecko. – Zgłosiło się 40 osób, jednak ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew – mówi Jarosław Sura, naczelnik OSP Dubiecko.
Ostatecznie lekarz zakwalifikował 29 osób, które łącznie oddały 13 litrów tego drogocennego leku. Zgłaszali się głównie mieszkańcy gminy, ale też kilka osób z różnych stron Podkarpacia. – Jak na pierwszą akcję, to bardzo dobry wynik. Następna na pewno odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Dubiecku. Będziemy chcieli niedzielny rezultat powtórzyć albo nawet pobić zanotowany wynik – mówi Mateusz Koczenasz, prezes klubu HDK „Kropla Nadziei”. – Nawet, gdybyśmy zebrali 2 litry, to i tak warto tę akcję zorganizować – dodaje J. Sura.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze