Reklama

Docenili wkład w kształtowanie kultury

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się twórcy i działacze kultury z naszego regionu.

W tym roku zarząd województwa przyznał 23 nagrody indywidualne i zbiorowe za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury[paywall]. Podczas uroczystości wręczono także srebrny oraz brązowe medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Wśród gości honorowych gali znaleźli się parlamentarzyści, m.in.: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz – przewodniczący sejmowej komisji kultury oraz Halina Szydełko, Wojciech Buczak i Piotr Uruski. Obecna była też Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

– Podstawą wspólnoty narodowej, tym, co jest trwałą podstawą niepodległości, jest kultura. To kultura stanowi o Polsce, o naszej ojczyźnie, o naszym narodzie. W kulturę warto inwestować. Zwłaszcza, jeżeli mieszka się w takim regionie, gdzie ta kultura jest wielobarwna, jak na Podkarpaciu – powiedział do zgromadzonych marszałek województwa Władysław Ortyl.

Reklama

Wśród osób, które nagrodzone zostały za całokształt działalności, znaleźli się m.in. szefowa Teatru „Fredreum” w Przemyślu Krystyna Maresch-Knapek oraz dyrektor Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach Narcyz Piórecki. Nagrodę zbiorową za całokształt działalności otrzymali m.in. jarosławski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” z Ostrowa (gmina Radymno). Natomiast nagrodę zbiorową za szczególne osiągnięcia odebrali m.in. Kapela „Tońko” z Dynowa i Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-07-16 18:33:53

    Działaczy ci u nas dostatek.A miasto jak było tak dalej jest pustynią  kulturalną w porównaniu z miastami tej wielkości.No może nie jest aż  tak bardzo źle.W jasełkach jesteśmy dobrzy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-07-16 23:03:10

    NEOKOMUNA - jak za dawnych czasów. "Lizanie" jest w cenie. Szkoda, że niejakiego "belzebuba" z Torunia nie "zrobili" honorowym "TW"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama