Reklama

Dodatkowe kabiny odpraw granicznych w Przemyślu [ZDJĘCIA]


Od początku br. granicę koleją w Przemyślu przekroczyło ponad 1,2 mln osób. Średnio na dobę w obu kierunkach mundurowi odprawiają 3,4 tys. podróżnych. Od kilku dni na kolejowym przejściu funkcjonują dodatkowe kabiny odpraw granicznych.


Liczba stanowisk odprawy podwoiła się. Z 5 do 10. Działania zbiegły się z obowiązywaniem nowego rozkładu jazdy międzynarodowych pociągów z Ukrainy. Obecnie funkcjonariusze z PSG w Medyce odprawiają 12 pociągów na dobę (6 na wjazd i 6 na wyjazd).

– Modernizację pawilonu odpraw przeprowadzono, bazując na aktualnej infrastrukturze. Inwestycję, której koncepcję opracowali funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Medyce, zrealizował Zakład Obsługi Przejść Granicznych podległy wojewodzie podkarpackiemu. Jej celem było maksymalne wykorzystanie przepustowości dostępnej infrastruktury

Reklama

– wyjaśnił rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.

Jak stwierdził, zapewnienie bezpieczeństwa i przeciwdziałanie przewozowi przedmiotów mogących stanowić zagrożenie to priorytety skutecznej kontroli. Na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych, w tym na kolejowym w Przemyślu funkcjonuje europejski System Wjazdu i Wyjazdu (EES).

– Z myślą o dalszym rozwoju przejścia, prowadzone są prace koncepcyjne nad budową nowego, nowoczesnego terminala odpraw kolejowych, który w przyszłości pozwoli na znaczące zwiększenie przepustowości przejścia oraz poprawi komfort przekraczania granicy

Reklama

– podsumował por. SG P. Zakielarz.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/12/2025 11:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama