Od początku br. granicę koleją w Przemyślu przekroczyło ponad 1,2 mln osób. Średnio na dobę w obu kierunkach mundurowi odprawiają 3,4 tys. podróżnych. Od kilku dni na kolejowym przejściu funkcjonują dodatkowe kabiny odpraw granicznych.
Liczba stanowisk odprawy podwoiła się. Z 5 do 10. Działania zbiegły się z obowiązywaniem nowego rozkładu jazdy międzynarodowych pociągów z Ukrainy. Obecnie funkcjonariusze z PSG w Medyce odprawiają 12 pociągów na dobę (6 na wjazd i 6 na wyjazd).
– Modernizację pawilonu odpraw przeprowadzono, bazując na aktualnej infrastrukturze. Inwestycję, której koncepcję opracowali funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Medyce, zrealizował Zakład Obsługi Przejść Granicznych podległy wojewodzie podkarpackiemu. Jej celem było maksymalne wykorzystanie przepustowości dostępnej infrastruktury
Reklama
– wyjaśnił rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.
Jak stwierdził, zapewnienie bezpieczeństwa i przeciwdziałanie przewozowi przedmiotów mogących stanowić zagrożenie to priorytety skutecznej kontroli. Na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych, w tym na kolejowym w Przemyślu funkcjonuje europejski System Wjazdu i Wyjazdu (EES).
– Z myślą o dalszym rozwoju przejścia, prowadzone są prace koncepcyjne nad budową nowego, nowoczesnego terminala odpraw kolejowych, który w przyszłości pozwoli na znaczące zwiększenie przepustowości przejścia oraz poprawi komfort przekraczania granicy
Reklama
– podsumował por. SG P. Zakielarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze