Reklama

Doktor Andrzej Kunert w Przemyślu

W przemyskim magistracie gościł sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr Andrzej Kunert. Spotkanie z prezydentem miasta Przemyśla Robertem Chomą miało charakter roboczy i dotyczyło przemyskich upamiętnień.

Rada jest jedynym państwowym organem inicjującym i koordynującym działalność związaną z upamiętnianiem historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą, a także walk i męczeństwa innych narodów na terytorium Polski. – Rozmowa z prezydentem Chomą dotyczyła między innymi zbliżającej się 30. rocznicy ustanowienia przy ulicy Przemysława w Przemyślu cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w latach 1939 – 1945, a także o prowadzonych w ostatnich miesiącach ekshumacjach żołnierzy włoskich i rosyjskich – poinformował rzecznik prasowy Witold Wołczyk. Prezydent R. Choma zwrócił sekretarzowi ROPWiM uwagę na upamiętnienie Polaków zamordowanych w Dobromilu i Lacku-Salinie. Mowa była również o zaplanowanych na 24 sierpnia br. uroczystych obchodach w Zadwórzu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rekk - niezalogowany 2015-04-04 14:13:36

    nie wystarczy wideokonferencja?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości