W przemyskim magistracie gościł sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr Andrzej Kunert. Spotkanie z prezydentem miasta Przemyśla Robertem Chomą miało charakter roboczy i dotyczyło przemyskich upamiętnień.
Rada jest jedynym państwowym organem inicjującym i koordynującym działalność związaną z upamiętnianiem historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą, a także walk i męczeństwa innych narodów na terytorium Polski. – Rozmowa z prezydentem Chomą dotyczyła między innymi zbliżającej się 30. rocznicy ustanowienia przy ulicy Przemysława w Przemyślu cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w latach 1939 – 1945, a także o prowadzonych w ostatnich miesiącach ekshumacjach żołnierzy włoskich i rosyjskich – poinformował rzecznik prasowy Witold Wołczyk. Prezydent R. Choma zwrócił sekretarzowi ROPWiM uwagę na upamiętnienie Polaków zamordowanych w Dobromilu i Lacku-Salinie. Mowa była również o zaplanowanych na 24 sierpnia br. uroczystych obchodach w Zadwórzu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
nie wystarczy wideokonferencja?