Już drugi rok z rzędu możemy szczycić się w Przemyślu profesjonalną opieką okołoporodową i poporodową. Tytuł „Położnej na medal” w województwie podkarpackim obroniła mieszkanka nadsańskiego grodu Dorota Niewęgłowska.
Konkurs „Położna na medal” organizowany jest od 2014 roku przez Akademię Malucha Alantan. Pacjentki oraz osoby z ich rodziny[paywall] mogły zgłosić swoją faworytkę i oddać na nią głos poprzez formularz internetowy lub drogą SMS-ową. W plebiscycie w ubiegłym roku wystartowało ponad 400 położnych z całej Polski, w tym 36 z Podkarpacia. Został rozstrzygnięty w styczniu br. Pani Dorota uzyskała miażdżącą przewagę nad konkurentkami, zdobywając aż 400 głosów.
Sama o sobie mówi, że położną chciała być od zawsze. Cieszy ją każda pacjentka i ekscytuje podróż poprzez ten, jakże ważny czas w życiu kobiety. Nasza laureatka w zawodzie pracuje od 25 lat, z czego od 7 prowadzi własną działalność gospodarczą.
W tej chwili przyjmuje 60 pacjentek i nadzoruje trzydzieścioro małych pacjentów. Już 1 stycznia br. przyszło na świat dwoje dzieci, których mamy były pod opieką pani Doroty. To niezwykle ważne, aby kobiety w czasie ciąży czuły się bezpieczne, dlatego Dorota Niewęgłowska jest także w kontakcie telefonicznym ze swoimi pacjentkami, rozwiewa ich wątpliwości na bieżąco.
Pacjentek ciągle zresztą przybywa, najczęściej trafiają pod skrzydła pani Doroty z polecenia koleżanek, rodziny. W Polsce kobiety same wybierają położną, która powinna wprowadzić je w życie, którego dotąd nie znały i poprowadzić przez nie na początkowym etapie. Pani Dorota wywiązuje się z tego trudnego zadania na medal, co jest powodem do dumy! Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze