Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Województwa Podkarpackiego zapadły ważne decyzje finansowe dotyczące ochrony zdrowia. Na ponad 2,3 mln zł dotacji mogą liczyć dzięki temu szpitale i placówki medyczne z Podkarpacia. Z tej puli skorzystają trzy, w tym Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Finansowe wsparcie obdarowane placówki wykorzystają na modernizacje, zakup nowoczesnego sprzętu i programy z zakresu promocji zdrowia. Wojewódzki Szpital w Przemyślu otrzymał kwotę 670 tys. zł z przeznaczeniem na zakup aparatu do kriolezji (służącego do wykonywania małoinwazyjnych zabiegów leczenia przewlekłego bólu, polegających na zamrożeniu nerwu odpowiedzialnego za przesyłanie sygnałów bólowych), a także na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pacjentów, czemu służyć ma wymiana wind i dźwigów, która usprawni mobilność wewnątrz budynku szpitala.
Ponad 200 tys. zł otrzyma z kolei Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie. Pieniądze te posłużą mu na realizację programu z zakresu promocji zdrowia, skierowanego do różnych grup społecznych, który obejmie m.in.: warsztaty i instruktaże dla mam po ciąży, seniorów czy pracowników biurowych.
Najwięcej z puli na wsparcie placówek ochrony zdrowia zgarnął natomiast Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie. To ponad 1,2 mln zł. Środki te wykorzystane zostaną na kompleksową modernizację i poprawę bezpieczeństwa i funkcjonowania placówki, w tym na zakup dwóch pojazdów do transportu pacjentów i personelu oraz remont i naprawę agregatu kogeneracyjnego dla zapewnienia własnej energii dla szpitala czy modernizację infrastruktury i zakupy specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do diagnostyki i leczenia onkologicznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze