W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej odbyła się konferencja na której podpisano umowę o przekazaniu celowej dotacji pochodzącej z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego oraz podsumowano dotychczasowe działania uczelni, również w kwestii nowo powstałego kierunku – pielęgniarstwa.
Dotacje celowe zostają przydzielane uczelniom każdego roku, tegoroczna dotacja dla PWSW wyniosła[paywall] 88 227 zł i zostanie przeznaczona na doposażenie kierunku informatyka w biznesie i nowego kierunku bezpieczeństwo transgraniczne. Dotacja celowa nie jest jedyną formą wsparcia przemyskiej uczelni przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie – zaznacza rektor PWSW Paweł Trefler.
– Realizujemy również duży projekt za ponad cztery miliony złotych, gdzie też dysponentem tych środków jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski. W budynku Kolegium Technicznego będzie modernizowana powierzchnia poddasza, aby przystosować je do potrzeb kierunku projektowanie graficzne, kierunków artystycznych oraz technicznych na czele z inżynierią ransportu i logistyki – dodaje P. Trefler.
Druga część konferencji poświęcona była podsumowaniu wysiłków włożonych przez władze uczelni w utworzenie kierunku pielęgniarstwo, przypomnieniu bogatej historii pielęgniarstwa w Przemyślu oraz podziękowaniom za wsparcie inicjatywy uzyskanym od jednostek współpracujących.
W konferencji udział wzięli wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, rektor PWSW Paweł Trefler, prorektor PWSW Sławomir Solecki, dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu w Przemyślu Danuta Suchorzepka oraz dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Barbara Pelczar-Białek. Zgromadzeni zadeklarowali chęć dalszej współpracy mającej na celu polepszenie bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie Przemyśla, padły również słowa o kolejnych wspólnych pomysłach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze