W tym roku dożynki w gminie Krzywcza połączone zostały z występem kapel biorących udział w 17. edycji przeglądu „Folkowa nuta”.
Imprezę rozpoczęła msza św. w kościele w Babicach, po której w uroczystym korowodzie mieszkańcy i zaproszeni goście przeszli na plac ośrodka wypoczynkowego, który
idealnie nadaje się na miejsce tego typu imprez. Park stanowi doskonałe schronienie przed słońcem, a położony z dala od głównej drogi ośrodek jest ciekawym[paywall] punktem na turystycznej mapie Podkarpacia.
W czasie ceremoniału dożynkowego starostowie dożynek złożyli chleb wypieczony z tegorocznego zboża, prosząc, aby wójt – jako gospodarz gminy – podzielił bochen sprawiedliwie między wszystkich mieszkańców. Po zaprezentowaniu się przybyłych gości i słowach podziękowania, skierowanych do rolników za ich ciężką pracę i poświęcenie, reprezentacje poszczególnych sołectw wręczyły przygotowane wieńce tym najbardziej zasłużonym.
Nie zabrakło akcentów politycznych, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. startujący w zbliżających się wyborach parlamentarzyści.
Jak na imprezę dożynkową przystało, nie brakowało lokalnych potraw i rękodzieła ludowego wykonanego przez mieszkańców gminy.
Cześć artystyczną rozpoczął występ dzieci skupionych w działających na terenie Babic grupach tanecznych. Na „Folkową Nutę” zjechały natomiast: Kapela Ludowa „Warzanie” z Wary, Kapela Kańczudzka, zespół „Piganeczki” z Pigan. Ciekawym elementem imprezy były stoiska, na których można było obejrzeć m.in. myśliwskie trofea. Zainteresowanym informacją służyli też przedstawiciele OHP w Przemyślu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze