Cztery martwe konie oraz kilkanaście innych zaniedbanych zwierząt gospodarskich przebywających w skandalicznych warunkach ujawnili policjanci z Leska. 43-letniej kobiecie sprawującej opiekę nad gospodarstwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Odpowiadając na zgłoszenie, policjanci przybyli do gospodarstwa w Bereżnicy Wyżnej. To co znaleźli na posesji woła o pomstę do nieba. Kilkanaście zwierząt stało w ponad półmetrowej warstwie obornika. Nie miały ani paszy, ani wody. Pomiędzy nimi leżały 4 martwe konie.
Policjanci ustalili, że gospodarstwo dzierżawi 43-letnia mieszkanka gminy Lanckorona, która miała opiekować się zwierzętami należącymi do krakowskiej fundacji. Nie było jej w obejściu, a wezwana tłumaczyła, że jeden koń padł ze starości, drugi zamarzł podczas styczniowych mrozów, dwa kolejne sama uśmierciła podając im środki usypiające. Wszystkie martwe zwierzęta zostawiła na posesji, a w sprawie stanu pozostałych zwierząt nie miała sobie nic do zarzucenia.
Pozostałymi przy życiu zwierzętami (2 konie 2 krowy, kilkanaście kóz) ma zaopiekować się pracownik gminy Solina do czasu wywiezienia ich z posesji. Padłe konie mają zostać usunięte przez firmę utylizacyjną.
Trwa postępowanie w tej sprawie, przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Kobiecie za czyny, do których się przyznała grozi kara pozbawiania wolności od 2 do 3 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No tak, skoro kobieta sprawuje opiekę "nad gospodarzem" zamiast gospodarstwem ...
Takich ,, gospodarstw ,, jest więcej !! Zaniedbane , głodne zwierzęta , psy na metrowych łańcuchach ... GDZIE SĄ KONTROLE ..?? !!
DLACZEGO GMINOM, WÓJTOM , SOŁTYSOM LOS ZWIERZĄT W FUNDACJACH ,SCHRONISKACH JEST OBOJĘTNY ??? Za nasze pieniądze zwierzęta śa mordowane .Gdzie śą kontrole ?? Nikt we wsi z sąsiadów nie chciał widzieć tragedii zwierząt???
No tak, skoro kobieta sprawuje opiekę "nad gospodarzem" zamiast gospodarstwem ...
Takich ,, gospodarstw ,, jest więcej !! Zaniedbane , głodne zwierzęta , psy na metrowych łańcuchach ... GDZIE SĄ KONTROLE ..?? !!
DLACZEGO GMINOM, WÓJTOM , SOŁTYSOM LOS ZWIERZĄT W FUNDACJACH ,SCHRONISKACH JEST OBOJĘTNY ??? Za nasze pieniądze zwierzęta śa mordowane .Gdzie śą kontrole ?? Nikt we wsi z sąsiadów nie chciał widzieć tragedii zwierząt???