Z 14,50 zł na 26 zł wzrosną stawki za odbiór odpadów segregowanych w Lubaczowie. Radni zlikwidowali także ulgi dla rodzin wielodzietnych. W ich przypadku opłaty wzrosną o prawie 130 procent.
W przypadku zbierania odpadów w sposób selektywny miesięczna stawka za każdą osobę wyniesie 26 zł. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełni obowiązku segregacji, zostanie naliczona stawka podwyższona w wysokości 52 zł od każdej osoby. To duży wzrost, ponieważ do tej pory stawki wynosiły[paywall] 14,50 i 25 zł.
Najmocniej podwyżki odczują rodziny wielodzietne, czyli posiadające co najmniej 3 dzieci. Będzie tak nie tylko ze względu na liczbę mieszkańców, ale na likwidację ulg dla nich. Do tej pory bowiem miały one zniżki. Kilka lat temu radni zdecydowali o 50-procentowym upuście dla takich rodzin, później zmniejszyli go do 20 procent. Przy stawce 14,50 zł dawało to 2,90 zł oszczędności. Od 1 marca br. ulg nie będzie. Oznacza to wzrost o 126 procent. Jeśli do tej pory 5-osobowa rodzina płaciła 58 zł, to teraz musi zapłacić 130 zł.
Za podniesieniem opłat mają przemawiać rosnące koszty zbiórki odpadów oraz opłat środowiskowych. Burmistrz Krzysztof Szpyt argumentował, że miasto z własnego budżetu nie może dotować mieszkańców w tym zakresie.
Za likwidacją ulgi zagłosowało 11 radnych, 3 się wstrzymało, a 1 był przeciw. Natomiast nowe stawki poparło 8 radnych, 6 się wstrzymało, 1 był przeciw.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak się kończy prywatyzacja wysypisk śmieci. Monopoliści dyktują ceny, a śmieci tak jak lądowały dawniej na jednym stosie tak dalej to się dzieje. W czeskiej Pradze 4-ro osobowa rodzina płaci za odbiór śmieci 40 zł/m-c, a w Lubaczowie zapłaci 104 zł! W Niemczech większości landów odbierają śmieci za darmo!!!
Tak dla przypomnienia: POprzednia ekipa rozpoczęla a obecna kontynuuje debilne postępowanie wobec smieci co oznacza drenaż kieszeni. przypominam rwież,że to na wasze zyczenie ponieważ ponad 90 % z was głosuje na PSL,PO i PiS i komuchów.
Rodziny wielodzietne mają 500+ i stać ich na opłacenie, co maja powiedzieć osoby samotne i rodziny nie pobierające 500+ ?
Spokojnie, dzięki PISoBOLSZEWII wstajemy również z kolan na odcinku gospodarki śmieciowej.To dopiero początek, a boleć to zacznie.
this is much needed for a changing environment https://shellshockerspace.com/zombs-royale/
A co ma centrala do smieci to jest w gestii samorzadow li tylko.Wszedzie we wszystkich samorzadach nastapily podwyzki dla radnych ,soltysow .
Samorządy nie uchwaliły tzw. ustawy śmieciowej, tylko centrala. Samorządy nie mają wyjścia tylko muszą się do ustawy dostosować, oczywiście dorzucając swoją marżę do kosztów odbioru śmieci.
W Chinach biznesmen zajmujacy sie smieciami jest miliarderem i Chinczycy nie placa za ich odbior.
I tu też trafiłeś przygłupie? Won szmato pełowsko-buraczana!
Tak się kończy prywatyzacja wysypisk śmieci. Monopoliści dyktują ceny, a śmieci tak jak lądowały dawniej na jednym stosie tak dalej to się dzieje. W czeskiej Pradze 4-ro osobowa rodzina płaci za odbiór śmieci 40 zł/m-c, a w Lubaczowie zapłaci 104 zł! W Niemczech większości landów odbierają śmieci za darmo!!!
Tak dla przypomnienia: POprzednia ekipa rozpoczęla a obecna kontynuuje debilne postępowanie wobec smieci co oznacza drenaż kieszeni. przypominam rwież,że to na wasze zyczenie ponieważ ponad 90 % z was głosuje na PSL,PO i PiS i komuchów.
Rodziny wielodzietne mają 500+ i stać ich na opłacenie, co maja powiedzieć osoby samotne i rodziny nie pobierające 500+ ?