Reklama

Drastyczna podwyżka opłat za śmieci. Duże rodziny bez ulg

05/02/2020 16:24

Z 14,50 zł na 26 zł wzrosną stawki za odbiór odpadów segregowanych w Lubaczowie. Radni zlikwidowali także ulgi dla rodzin wielodzietnych. W ich przypadku opłaty wzrosną o prawie 130 procent.

W przypadku zbierania odpadów  w sposób selektywny miesięczna stawka za każdą osobę wyniesie 26 zł. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełni obowiązku segregacji, zostanie naliczona stawka podwyższona w wysokości 52 zł od każdej osoby. To duży wzrost, ponieważ do tej pory stawki wynosiły[paywall] 14,50 i 25 zł.

Najmocniej podwyżki odczują rodziny wielodzietne, czyli posiadające co najmniej 3 dzieci. Będzie tak nie tylko ze względu na liczbę mieszkańców, ale na likwidację ulg dla nich. Do tej pory bowiem miały one zniżki. Kilka lat temu radni zdecydowali o 50-procentowym upuście dla takich rodzin, później zmniejszyli go do 20 procent. Przy stawce 14,50 zł dawało to 2,90 zł oszczędności. Od 1 marca br. ulg nie będzie. Oznacza to wzrost o 126 procent. Jeśli do tej pory 5-osobowa rodzina płaciła 58 zł, to teraz musi zapłacić 130 zł.

Reklama

Za podniesieniem opłat mają przemawiać rosnące koszty zbiórki odpadów oraz opłat środowiskowych. Burmistrz Krzysztof Szpyt argumentował, że miasto z własnego budżetu nie może dotować mieszkańców w tym zakresie.

Za likwidacją ulgi zagłosowało 11 radnych, 3 się wstrzymało, a 1 był przeciw. Natomiast nowe stawki poparło 8 radnych, 6 się wstrzymało, 1 był przeciw.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zom - niezalogowany 2020-02-05 16:37:11

    Tak się kończy prywatyzacja wysypisk śmieci. Monopoliści dyktują ceny, a śmieci tak jak lądowały dawniej na jednym stosie tak dalej to się dzieje. W czeskiej Pradze 4-ro osobowa rodzina płaci za odbiór śmieci 40 zł/m-c, a w Lubaczowie zapłaci 104 zł! W Niemczech większości landów odbierają śmieci za darmo!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niestety placoacyzasmieci - niezalogowany 2020-02-05 17:23:09

    Tak dla przypomnienia: POprzednia ekipa rozpoczęla a obecna kontynuuje debilne postępowanie wobec smieci co oznacza drenaż kieszeni. przypominam rwież,że to na wasze zyczenie ponieważ ponad 90 % z was głosuje na PSL,PO i PiS i komuchów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Asia - niezalogowany 2020-02-05 22:49:43

    Rodziny wielodzietne mają 500+ i stać ich na opłacenie, co maja powiedzieć osoby samotne i rodziny nie pobierające 500+ ? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama