Prawie półtora miliona złotych otrzymało Starostwo Powiatowe w Lubaczowie na gruntowną przebudowę drogi powiatowej, prowadzącej m.in. do Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Ostoja” w Podemszczyźnie.
Przyznane pieniądze to przede wszystkim zasługa posłanki Anny Rodziewicz-Schmidt (PiS), która interweniowała w tej sprawie już od czerwca br. Wówczas skierowała pierwsze pismo do sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jarosława Zielińskiego, zwracając się z prośbą o przyznanie tzw. promesy na przeprowadzenie remontu drogi powiatowej łączącej wsie Podemszczyzna i Nowe Brusno o długości ok. 4,4 km. – Uznałam, że ta sprawa jest priorytetem dla tamtejszej społeczności. Stąd moja – rzekłabym – natarczywość w załatwieniu tej kwestii – powiedziała posłanka[paywall]. Z tej drogi korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również pacjenci i pracownicy Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Ostoja. Jest także ważnym elementem komunikacyjnym łączącym dwie drogi wojewódzkie, będąc swoistym łącznikiem dla podkarpackiej i lubelskiej części Roztocza. Droga od początku jej powstania nigdy nie była gruntowanie modernizowana, dokonywano jedynie powierzchniowych napraw. Brak remontu może sprawić, że w pewnym momencie stanie się zupełnie nieprzejezdna, powodując ogromne utrudnienia dla karetek transportujących pacjentów do Ostoi – tłumaczy.
Pismo w tej sprawie trafiło także na biurko wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.
Odpowiedź była pozytywna. Wspomniany sekretarz stanu J. Zieliński poinformował starostę lubaczowskiego Józefa Michalika o dofinansowaniu przebudowy drogi powiatowej Płazów – Podemszczyzna jeszcze w tym roku. Wysokość dotacji wynosić będzie 1 mln 400 tys. zł w ramach środków na usuwanie klęsk żywiołowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze