O niemal 5 zł miesięcznie od jednego dziecka zwiększa się opłata za jego pobyt w przedszkolach prowadzonych przez przemyski samorząd. Taką decyzję podjęli podczas sesji (20 maja br.) radni.
Od 6 do 16 maja br. trwała rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Przemyśl. Miejsca były dostępne zarówno dla mieszkańców Przemyśla, jak i okolicznych gmin. 13 maja br. rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Przemyślu. Wnioski o przyjęcie można składać do 14 czerwca br., do g. 15. W 12 przedszkolach, prowadzonych przez miasto, we wszystkich są jeszcze wolne miejsca. Ponad 120.
Tymczasem, w związku z obwieszczeniem ministra edukacji i nauki z końca lutego br. w sprawie wysokości wskaźnika waloryzacji oraz maksymalnej opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego, prezydent miasta zdecydował się na maksymalną podwyżkę za uczęszczanie najmłodszych przemyślan do przedszkoli[paywall]. Projekt uchwały, przedstawiony radnym podczas sesji 20 maja br., zakładał wzrost o 1,44 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć. To maksymalna kwota ustalona przez ministerstwo. Do tej pory wynosiła 1,30 zł.
Przy założeniu, że dziecko będzie uczęszczać do 8-godzinnego oddziału, rodzice (lub opiekunowie) poniosą miesięczną opłatę w wysokości 90,72 zł, co oznacza wzrost o 4,92 zł. Przy założeniu, że do przedszkoli chodzi czwórka dzieci, to kwota o prawie 20 zł większa niż do tej pory.
Planowane roczne dochody przedszkoli z tego tytułu wynosić mają w br. 404 tys. 803 zł. Po waloryzacji wzrosną o ok. 40 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze