Reklama

Droższe przedszkola w Przemyślu

O niemal 5 zł miesięcznie od jednego dziecka zwiększa się opłata za jego pobyt w przedszkolach prowadzonych przez przemyski samorząd. Taką decyzję podjęli podczas sesji (20 maja br.) radni.

Od 6 do 16 maja br. trwała rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Przemyśl. Miejsca były dostępne zarówno dla mieszkańców Przemyśla, jak i okolicznych gmin. 13 maja br. rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Przemyślu. Wnioski o przyjęcie można składać do 14 czerwca br., do g. 15. W 12 przedszkolach, prowadzonych przez miasto, we wszystkich są jeszcze wolne miejsca. Ponad 120.

Tymczasem, w związku z obwieszczeniem ministra edukacji i nauki z końca lutego br. w sprawie wysokości wskaźnika waloryzacji oraz maksymalnej opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego, prezydent miasta zdecydował się na maksymalną podwyżkę za uczęszczanie najmłodszych przemyślan do przedszkoli[paywall]. Projekt uchwały, przedstawiony radnym podczas sesji 20 maja br., zakładał wzrost o 1,44 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć. To maksymalna kwota ustalona przez ministerstwo. Do tej pory wynosiła 1,30 zł.

Reklama

Przy założeniu, że dziecko będzie uczęszczać do 8-godzinnego oddziału, rodzice (lub opiekunowie) poniosą miesięczną opłatę w wysokości 90,72 zł, co oznacza wzrost o 4,92 zł. Przy założeniu, że do przedszkoli chodzi czwórka dzieci, to kwota o prawie 20 zł większa niż do tej pory.

Planowane roczne dochody przedszkoli z tego tytułu wynosić mają w br. 404 tys. 803 zł. Po waloryzacji wzrosną o ok. 40 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/05/2024 16:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama