Rzeszowscy policjanci dziś, 26 bm., ok g. 10.30 zostali zawiadomieni, że w sklepie przy ul. Lubelskiej znajduje się ładunek wybuchowy.
Mail z ostrzeżeniem dostała redakcja jednej z rzeszowskich gazet i zawiadomiła Centrum Powiadamiania Ratunkowego.Na miejsce przybyli policjanci, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Kierownik sklepu zarządził ewakuację personelu sklepu i ok. 60 klientów. Policjanci zabezpieczyli teren.
Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz antyterroryści przeszukali sklep i jego okolice. Ładunku szukał też pies wyszkolonym do poszukiwania materiałów wybuchowych. Informacja o podłożeniu ładunku się nie potwierdziła.
Policja ustala, kto wysłał wiadomość. Osobom, które zawiadamiają o zdarzeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu i stawiaja na nogi odpowiednie służby, choć wiedzą, że żadnego zagrożenia nie ma, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze