Reklama

Drugi most na Sanie

Na Sanie w Jarosławiu powstanie nowy most. Jego lokalizacja, wykorzystując „małą obwodnicę” miasta, sprawi, że będzie można skomunikować go z centrum handlowym przy ul. Pruchnickiej i zakładami mięsnymi „Sokołów” oraz węzłem autostrady A4.

Inwestorem jest Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, który po analizie wszelkich optymalnych rozwiązań, m.in. przeprowadzonych badań natężenia ruchu czy kwestii związanych z ochroną środowiska, zdecydował, że nowa przeprawa rozpocznie się od węzła obwodnicy Jarosławia w Muninie i zakończy w Koniaczowie. Inwestycja będzie finansowana z pieniędzy rządu premiera Mateusza Morawieckiego, w ramach programu „Mosty dla regionów”.

– Za budową drugiego mostu w okolicach huty szkła przemawiało wiele argumentów, na które zwracali uwagę specjaliści od ruchu drogowego i to ich głos zadecydował. To między innymi istniejący węzeł w drodze obwodowej, a więc bezkolizyjne wykorzystanie go do włączenia nowej drogi bez dodatkowych kosztów na budowę nowego węzła. To także centrum przemysłowe Jarosławia z największymi zakładami pracy, takimi jak Lear czy wspomniana huta szkła oraz jednostka wojskowa, a więc możliwość przeniesienia ruchu pojazdów dojeżdżających do pracy, z pominięciem zatłoczonego centrum miasta, możliwie najkrótszą drogą – wytłumaczył starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Jak już wspomnieliśmy, starosta T. Chrzan wskazał, że wykorzystując „małą obwodnicę” Jarosławia, można skomunikować nowy most z centrum handlowym przy ul. Pruchnickiej i zakładami mięsnymi „Sokołów” oraz węzłem autostrady A4. Poza tymi argumentami ważne jest, że ta lokalizacja najkrótszą drogą komunikuje z miastem nowe osiedla w Koniaczowie i Sobiecinie oraz że budowa przeprawy i dróg dojazdowych przebiega poza terenami zurbanizowanymi.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-12-18 15:15:03

    I przekop mierzei Wiślanej he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adc - niezalogowany 2018-12-19 04:41:37

    A w Zurawicy jednego nie mogą wyremontować a od lat grozi zawalenim.Ul kasztanowa to też koszmar to droga dla samobójców.Zapraszamy na przejażdżkę .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2018-12-19 12:18:23

    Wybrano najgorszą z możliwych lokalizacji Ten most powinien być obok starego w stronę Szówska 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama