Na Sanie w Jarosławiu powstanie nowy most. Jego lokalizacja, wykorzystując „małą obwodnicę” miasta, sprawi, że będzie można skomunikować go z centrum handlowym przy ul. Pruchnickiej i zakładami mięsnymi „Sokołów” oraz węzłem autostrady A4.
Inwestorem jest Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, który po analizie wszelkich optymalnych rozwiązań, m.in. przeprowadzonych badań natężenia ruchu czy kwestii związanych z ochroną środowiska, zdecydował, że nowa przeprawa rozpocznie się od węzła obwodnicy Jarosławia w Muninie i zakończy w Koniaczowie. Inwestycja będzie finansowana z pieniędzy rządu premiera Mateusza Morawieckiego, w ramach programu „Mosty dla regionów”.
– Za budową drugiego mostu w okolicach huty szkła przemawiało wiele argumentów, na które zwracali uwagę specjaliści od ruchu drogowego i to ich głos zadecydował. To między innymi istniejący węzeł w drodze obwodowej, a więc bezkolizyjne wykorzystanie go do włączenia nowej drogi bez dodatkowych kosztów na budowę nowego węzła. To także centrum przemysłowe Jarosławia z największymi zakładami pracy, takimi jak Lear czy wspomniana huta szkła oraz jednostka wojskowa, a więc możliwość przeniesienia ruchu pojazdów dojeżdżających do pracy, z pominięciem zatłoczonego centrum miasta, możliwie najkrótszą drogą – wytłumaczył starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Jak już wspomnieliśmy, starosta T. Chrzan wskazał, że wykorzystując „małą obwodnicę” Jarosławia, można skomunikować nowy most z centrum handlowym przy ul. Pruchnickiej i zakładami mięsnymi „Sokołów” oraz węzłem autostrady A4. Poza tymi argumentami ważne jest, że ta lokalizacja najkrótszą drogą komunikuje z miastem nowe osiedla w Koniaczowie i Sobiecinie oraz że budowa przeprawy i dróg dojazdowych przebiega poza terenami zurbanizowanymi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A w Zurawicy jednego nie mogą wyremontować a od lat grozi zawalenim.Ul kasztanowa to też koszmar to droga dla samobójców.Zapraszamy na przejażdżkę .
Wybrano najgorszą z możliwych lokalizacji Ten most powinien być obok starego w stronę Szówska
Korki przeniosą się z Sanowej na Pruchnicką i tzw. obwodnicę bez chodników. Wspaniały pomysł skierowanie ruchu tranzytowego z kierunku Bełżca, Tomaszowa Lub. przez osiedla.
jakie osiedla - chyba w zamyśle na mapie projektowane osiedlatrasa zjazdu z mostu będzie przebiegać po działkach obecnie zagospodarowanych jako rolne - niektóre uprawiane - niektóre nie.A że będzie przebiegać tam gdzie się niektórym osobom nie podoba - to znaczy że te osoby są w mniejszości i są przegłosowane.jeżeli powyżej ktoś pisze że korki przeniosą się z Sanowej na Pruchnicką to znaczy, że dużo osób z tamtego kierunku jedzie, a centrum miasta Jarosławia zostanie odblokowane, bo osoby zamiast jechać z okolic ul. Pruchnickiej i sąsiednich miejscowości zamiast jechać przez Centrum m. Jarosław - pojedzie małą obwodnicą "drogą graniczną" W Jarosławiu powstał spór o most - i jest na to rozwiązaniePan Starosta wybuduje most - przez m. KoniaczówaPan Burmistrz m. Jarosław - przez m. Szówskow ten sposób każdy będzie zadowolonya najbardziej mieszkańcy całego powiatuponieważ powstanie 2 mosty
Niech dziennikarze dowiedzą się kto ma grunty na trasie nowego mostu??? Bo może tu jest pies pogrzebany. Tak samo jak w okolicach Radomia włodarze przeprowadzili drogę przez swoje dzialki
Chory pomysł, główny tranzyt z A4 kierunku Lubaczowa przez Widną Górę i ulice udające obwodnicę. Ledwie mieszkańcy odetchnęli od smrodu spalin i hałasu, a już widać, że szykuje się powrót.
I przekop mierzei Wiślanej he he.
A w Zurawicy jednego nie mogą wyremontować a od lat grozi zawalenim.Ul kasztanowa to też koszmar to droga dla samobójców.Zapraszamy na przejażdżkę .
Wybrano najgorszą z możliwych lokalizacji Ten most powinien być obok starego w stronę Szówska