Nowe karetki, dodatkowe zespoły ratownicze i nowa struktura. To wszystko stało się faktem w pogotowiu ratunkowym 1 kwietnia.
O północy z 31 marca na 1 kwietnia Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przejęła zadanie zabezpieczenia ratownictwa medycznego na terenie czterech powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Oznacza to, że dotychczasowe stacje w tych czterech powiatach będą podlegać pod Przemyśl. – Ale wszyscy ratownicy to ci sami, którzy[paywall] dotychczas pracowali na terenie swoich powiatów – zaznacza Rafał Kijanka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.
Pogotowie otrzymało 11 zupełnie nowych ambulansów z nowoczesnym wyposażeniem. W każdym z nich znajduje się m.in.: defibrylator z opcją wysyłania na bieżąco danych do pracowni hemodynamicznej w szpitalu oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. – To najwyższej klasy sprzęt, czołówka europejska – zaznacza dyrektor.
Koszt jednego takiego auta z wyposażeniem waha się od 500 do 600 tys. zł. Niektóre z nich mają napęd 4x4. Trafią one na trudniejsze tereny, charakteryzujące się wieloma podjazdami, często w ciężkich warunkach zimowych, a więc do: Birczy, Kańczugi, Pruchnika i Nienadowej. Warto tutaj wspomnieć, że jeden ambulans z napędem na cztery koła od grudnia jeździ również w Przemyślu.
Na nowych pojazdach umieszczono napis: „Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim”, odnoszący się do ponad 100-letniej dewizy przemyskiego pogotowia.
Przemyska stacja nie tylko przejmie istniejące już zespoły ratownictwa, których ogółem na terenie czterech powiatów było 17. 1 kwietnia powstały dwa nowe: we Fredropolu w powiecie przemyskim i w Jarosławiu. – Tych zespołów brakowało w tych miejscach, przez co czasy dojazdów były bardzo długie. Po prostu brakowało karetek. Dzięki reorganizacji mogliśmy sobie pozwolić na dodatkowe zespoły – mówi R. Kijanka.
W niedzielę, 31 marca, na przemyskim Rynku nowe karetki zostały oficjalnie przekazane i poświęcone. Stąd odjechały do miejsc, w których od poniedziałku pełnią dyżury. – To bardzo ważne, że w Przemyślu powstała duża, wojewódzka instytucja. Tego miasto potrzebuje. To jest powrót do tradycji, które były tutaj przez lata – powiedział Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.
Zakup jedenastu nowych ambulansów został sfinansowany z dotacji urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza. Kiedy suweren na to wpadnie PISoBOLSZEWIA odejdzie do lamusa.
co to zmieni w słuzbie zdrowia i ratownictwie NIC!! tylko nowe stołeczki dla przydupasów marszałka i innych wielkich tego kraju , a ludzie z dnia na dzien slysza ile to osob umiera w oczekiwaniu na pomoc ( w 2018 roku smiertelnosc bije rekord od '45)
Dlaczego z Radymna została zabrana erka z lekarzem, a w zamian za to pozostawiono zwykłą karetkę z ratownikami? Karetka radymianska obstawia miasto i gminę Radymno, a więc też kawałek autostrady i granice. Teraz jeśli na Korczowej wydarzy się poważny wypadek karetka z lekarzem jechać będzie aż z Jarosławia (35 km) albo z Przemyśla (40 km), a nie niecałe 20 km.
A to było tak.Bociana drapał szpak.A potem była zmianai szpak drapał bociana.Co wynika z tej zmiany?Kto był bardziej podrapany?A było też i tak.Bociana dziobał szpak.A potem była zmianai szpak dziobał bociana.Potem były jeszcze trzy zmiany.Ile razy szpak był dziobany?
Na PISoBOLSZEWIZMOWY wstręt he he.Powiedz to gosiu konającym w izbach SOR-ów i klikunastoletnich kolejkach do lekarza.
Zmiany nie zakończą się tylko likwidacją karetki S z Radymna, kolejną karetką która zostanie zabrana będzie karetka S z Przeworska i jest to kwestia czasu( max kilka miesięcy) Po co trzymać karetki S które nie generują dochodu wręcz przeciwnie trzeba do nich dopłacać lepiej zastąpić je kartkami P z wysoce wykwalifikowaną kadrą ratowniczą.
do ABC co rozumiesz pod pojęciem wysoce wykwalifikowanej kadry ratowniczej? Czy do wysoce wykwalifikowanej kadry ratowniczej można zaliczyć osoby po 2 letniej szkole policealnej nierzadko zaocznej. Chyba jednak wolę aby jeździli na karetkach lekarze
Jeszcze lepiej, czekać tylko jeszcze jak zabiorą eskę z Lubaczowa to już w ogóle na cały region będą dwie karetki specjalistyczne. Gdyby to jeszcze byli serio wykwalifikowani ratownicy, a nie noszowi po kilkuletnich kursach zaocznych na Wyższych Szkołach Gotowania na Gazie.
https://nowiny24.pl/grali-w-kulki-w-gabinecie-prezydenta-przemysla-wojciecha-bakuna-w-tajniki-bocce-wprowadzal-tomasz-bandrowicz-zdjecia/ga/c1-14020101/zd/34869319
Brakuje ci rzeczowych argumentów i nawet oczywiste dobro dla mieszkańców powiatów jest dla ciebie powodem do awantur . Po prostu jesteś uprzedzony do obecnej legalnej , tak , legalnej władzy .
Thanks for sharing such a nice piece of information to us. This is very knowledgeable for me. I am an assignment expert and I am offering Assignment Help to students of Australia and all over the world. https://myassignmenthelp.com/custom_essay_help.html
Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza. Kiedy suweren na to wpadnie PISoBOLSZEWIA odejdzie do lamusa.
Lecz się człowieku.
co to zmieni w słuzbie zdrowia i ratownictwie NIC!! tylko nowe stołeczki dla przydupasów marszałka i innych wielkich tego kraju , a ludzie z dnia na dzien slysza ile to osob umiera w oczekiwaniu na pomoc ( w 2018 roku smiertelnosc bije rekord od '45)