Reklama

Dwie godziny bezpłatnego parkowania na każdy miejscu w strefie płatnego parkowania dla osób z niepełnosprawnościami


Wielkie: uff! Przemyscy radni wreszcie doszli do porozumienia w sprawie wprowadzenia udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Przemyśla.


Każda z osób z niepełnosprawnościami, która będzie w stanie wylegitymować się Przemyską Kartą Mieszkańca oraz specjalną niebieską kartą parkingową, od 2 kwietnia br. będzie mogła zaparkować swój samochód na każdym miejscu w strefach płatnego parkowania na terenie miasta. Przemyscy radni w trzecim podejściu wypracowali kompromis, który chyba jest najlepszą opcją z czterech zaproponowanych przez zastępcę prezydenta miasta Bartłomieja Barszczaka. Poprawkę do uchwały o opłatach za parkowanie pojazdu w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Przemyśla zgłosił radny niezależny Janusz Zapotocki. O dziwo (i na szczęście) radni przyjęli ją jednogłośnie.

Pomysł na wprowadzenie zmian, ułatwiających codzienność osobom z niepełnosprawnościami, zaproponowali radni opozycyjni. Mimo wahań radnych koalicyjnych, pewnych prób storpedowania tego pomysłu, udało się go wprowadzić w życie.

Reklama

Niewiele jednak brakowało, aby podczas dzisiejszej (12 stycznia br.) sesji znowu nie doszło do porozumienia. Przewodnicząca Klubu Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” Monika Jaworska zaproponowała… przeniesienie głosowania na 26 stycznia br., aby wszystkie cztery propozycje można było uwiarygodnić na papierze. Na szczęście ten „porywający” pomysł wylądował w koszu.

Poprawka ma jednak pewne obwarowania. Nie będziemy jej przytaczać słowo w słowo, bo dla wielu może być… niezrozumiała. Chodzi przede wszystkim o to, że aby móc codziennie parkować przez dwie godziny, osoba z niepełnosprawnościami musi wykupić kartę AN (najprawdopodobniej albo w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu, albo w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu; szczegóły zostaną niebawem podane). Jej koszt to 15 zł za miesiąc. Taką kartę oraz kartę parkingową przypisaną dla jednego nr rejestracyjnego i Przemyską Kartę Mieszkańca będzie trzeba wyeksponować za przednią szybą samochodu. Wraz z oczywiście bezpłatnym biletem z parkometru, który będzie uprawniał do 2 kolejnych godzin postoju w danym dniu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/01/2026 08:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama