Dziś w samo południe swoje podwoje, po trwającym ponad półtora roku remoncie, otworzył dworzec PKP w Radymnie. Inwestycję wartą przeszło 6 mln zł do użytku oddawał Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, poseł Tadeusz Chrzan, a także liczna delegacja samorządowa.
Remont dworca PKP w Radymnie trwał od jesieni 2019 roku. Budynek i jego otoczenie przeszły gruntowną metamorfozę, a projekt połączył przeszłość ze współczesnością. Podkreślał to wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Modernizacja dworca w Radymnie jest przykładem, że PKP SA jako inwestor realizujący Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 bardzo umiejętnie potrafi łączyć wartości historyczne tego typu obiektów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dla mnie otwarcie dworca w Radymnie jest powodem do satysfakcji, ponieważ od początku obserwowałem jego modernizację – mówił. Wykonana modernizacja dworca jest częścią wspomnianego Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i była dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość inwestycji kosztowała 6 mln zł.
Efekty tych prac podziwiało liczne grono oficjeli. Na otwarciu obiektu obecni byli Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, poseł na sejm RP Tadeusz Chrzan, obecny był też przedstawiciel posłanki Teresy Pamuły. Liczna była też delegacja samorządowa. W Radymnie pojawił się, nie ukrywający swoich związków z tym miastem wicemarszałek Piotr Pilch oraz mieszkająca w Radymnie członkini zarządu województwa Anna Huk, a także Krzysztof Sopel z wydziału infrastruktury podkarpackiego urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie. Lokalny samorząd reprezentował natomiast starosta jarosławski Stanisław Kłopot burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny, przedstawiciele rady miasta oraz wójt ościennej gminy Orły Bogusław Słabicki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Uff jak gorąco! Klimatyzator już nawalił czy może uruchomienie nie zostało zaplanowane w napiętym budżecie do podziału...
Nie znam się na inwestycjach.Ale mój kolega architekt stwierdził, ze za taką kasę można wybudować 4 takie dworce i jeszcze na libację na otwarcie by dużo zostało.
A czemu na otwarciu brak prezydenta, premiera i prezesa? Byłaby większa pompa no i wstęga do przecinania dłuższa,
Jak to możliwe, że ksiądz nie poświęcił dworca? Aaaa, zapewne w tym czasie święcił karetki w darze od PiSu.
Sam przyznajesz że sie nie znasz na inwestycjach, a twój kolega architekt albo nie jest zorientowany w pracach które tam wykonano albo jest wiejskim budowniczym stodół
Jeśli w tą cenę wliczyć remont peronów to ok. Jeśli sam budynek to stanowczo za mało wydali,bardzo mało i oszczędnie. Remont budynku powinien kosztować co najmniej 35 mln .
No oczywiście zle że zrobili dworzec ,to właśnie jest Radymno ,tacy ludzie, Pieknieje też osiedle przy JPII kończa nawierzchnie . Na ulicy/ chyba /Pogodnej jeden z mieszkańców od lat parkował w poprzek chodnika kilka samochodów ,teraz ma zrobiony extra chodnik i podjazd i w ten sam sposób parkuje nadal samochody,kiedys stało 4.Moze by tak jakis radiowóz sie pokazał i zrobili z tym raz na zawsze porzadek, kiedys matka z wozkiem musiała zjechac na jezdnie by je ominąć.dlaczego o tym piszę ,a no dlatego że nie wierzę że te samochody z chodnika znikną i to własnie tez jest Radymno i tacy ludzie.pozdrawiam
Uff jak gorąco! Klimatyzator już nawalił czy może uruchomienie nie zostało zaplanowane w napiętym budżecie do podziału...
Nie znam się na inwestycjach.Ale mój kolega architekt stwierdził, ze za taką kasę można wybudować 4 takie dworce i jeszcze na libację na otwarcie by dużo zostało.
A czemu na otwarciu brak prezydenta, premiera i prezesa? Byłaby większa pompa no i wstęga do przecinania dłuższa,