Reklama

Dworzec za 6 mln zł oddany do użytku [ZDJĘCIA]

18/06/2021 15:50

Dziś w samo południe swoje podwoje, po trwającym ponad półtora roku remoncie, otworzył dworzec PKP w Radymnie. Inwestycję wartą przeszło 6 mln zł do użytku oddawał Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, poseł Tadeusz Chrzan, a także liczna delegacja samorządowa.

Remont dworca PKP w Radymnie trwał od jesieni 2019 roku. Budynek i jego otoczenie przeszły gruntowną metamorfozę, a projekt połączył przeszłość ze współczesnością. Podkreślał to wiceminister infrastruktury Rafał Weber.  – Modernizacja dworca w Radymnie jest przykładem, że PKP SA jako inwestor realizujący Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 bardzo umiejętnie potrafi łączyć wartości historyczne tego typu obiektów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dla mnie otwarcie dworca w Radymnie jest powodem do satysfakcji, ponieważ od początku obserwowałem jego modernizację – mówił. Wykonana modernizacja dworca jest częścią wspomnianego Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i była dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość inwestycji kosztowała 6 mln zł.

Efekty tych prac podziwiało liczne grono oficjeli. Na otwarciu obiektu obecni byli Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, poseł na sejm RP Tadeusz Chrzan, obecny był też przedstawiciel posłanki Teresy Pamuły. Liczna była też delegacja samorządowa. W Radymnie pojawił się, nie ukrywający swoich związków z tym miastem wicemarszałek Piotr Pilch oraz mieszkająca w Radymnie członkini zarządu województwa Anna Huk,  a także Krzysztof Sopel z wydziału infrastruktury podkarpackiego urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie. Lokalny samorząd reprezentował natomiast starosta jarosławski Stanisław Kłopot burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny, przedstawiciele rady miasta oraz wójt ościennej gminy Orły Bogusław Słabicki.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2021-06-18 21:21:29

    Uff jak gorąco! Klimatyzator już nawalił czy może uruchomienie nie zostało zaplanowane w napiętym budżecie do podziału...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-19 11:24:25

    Nie znam się na inwestycjach.Ale mój kolega architekt stwierdził, ze za taką kasę można wybudować 4 takie  dworce i jeszcze na libację na otwarcie by dużo zostało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2021-06-20 13:03:19

    A czemu na otwarciu brak prezydenta, premiera i prezesa? Byłaby większa pompa no i wstęga do przecinania dłuższa, 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama