Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu miała w tym roku szczególny wymiar. Uczniowie uroczyście pożegnali dotychczasowego dyrektora szkoły Stanisława Kołodzieja, który od września przechodzi na emeryturę. Z rąk komendanta Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Mariusza Bezdzietnego, odebrał on także wyjątkowe wyróżnienie.
Przedstawiciel podkarpackiej jednostki ZHP pojawił się na uroczystości w towarzystwie phm. M. Czajkowskiego, zastępcy komendantki Hufca Ziemi Przemyskiej oraz phm. M. Lato, kierownika Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego Leśne Zacisze w Ruszelczycach. Wizyta była okazją do uhonorowania dyrektora szkoły Srebrną Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, która ma być wyrazem wdzięczności za pomoc wielokrotnie udzielanej harcerzom Hufca Ziemi Przemyskiej. Gorące podziękowania popłynęły też w stronę całej społeczności szkolnej, ponieważ nie tylko dyrektor, ale też wielu uczniów i nauczycieli było zaangażowanych w pomoc przemyskim harcerzom. W pełnej wzruszeń uroczystości wzięli także udział przedstawiciele 5. Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej, działającej przy Gimnazjum nr 3 pod opieką dha R. Łuca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze