Na ostatniej sesji rady powiatu powrócił gorący ostatnio temat funkcjonowania SP ZOZ w Przeworsku. Raport o funkcjonowaniu placówki przedstawił jej dyrektor Grzegorz Jedynak. Nie obyło się też bez kontrowersji i konfrontacji. Padło sporo cierpkich słów.
Dyskusję o szpitalu w Przeworsku rozpoczęło wystąpienie dyrektora Grzegorza Jedynaka . W prawie godzinnej prezentacji przedstawił efekty swojej dotychczasowej pracy, choć podkreślić trzeba, że wielokrotnie akcentował znaczenie zaangażowania pracowników SP ZOZ i ich wkładu w proces zmian. Współczynnikiem, którym chwalił się dyrektor, jest redukcja o 1,3 mln zł zakładanego poziomu straty szpitala oraz niższy niż przewidywany poziom zadłużenia. Przekonywał, że oszczędności[ to efekt[paywall] poprawy zarządzania. Lepszy jest przepływ informacji i struktura planowania, dostosowana do potrzeb została liczba łóżek, a w poszczególnych oddziałach wdrażane są plany naprawcze. Poprawa wyniku finansowego szpitala ma być także efektem lepszej organizacji bloku operacyjnego oraz podwyżek płac. G. Jedynak opowiedział też o planach ratowania porodówki w Przeworsku. Zaznaczył, że przedsięwzięcie spowoduje wzrost nieprzewidzianych kosztów o 0,5 mln zł. Zebrał jednak personel tego oddziału i wspólnie wypracowali 28 punktów, których wypełnienie poprawi ma nie tylko finanse, ale i jakość usług.
Radnemu Kiszce wytknął, że jego krytycyzm względem SP ZOZ wynika z tego, że przed wyborami Kiszka przymierzany był do stanowiska dyrektora szpitala. Za podpisanie interpelacji oberwało się także byłemu dyrektorowi, a obecnie radnemu i dyrektorowi szpitala powiatowego w Mielcu Józefowi Więcławowi. – Ryba psuje się od głowy – grzmiał dyrektor G. Jedynak, wykazując, że wiele obecnych problemów placówki, którą zarządza, dałoby się uniknąć, gdyby w poprzednich latach podejmowano lepsze decyzje oraz przytaczając wypowiedzi J. Więcława z przeszłości, sugerujące, że przestrzeni do poprawy sytuacji szpitala nie ma. Mało tego, odrzucając kategorycznie wniosek o udostępnienie radnym przeprowadzonego w SP ZOZ audytu, sugerował, że radny Więcław zabiega o zapoznanie się z nim, by jego wynikami posłużyć się w prowadzonej przez siebie aktualnie placówce. W tej materii dodał także zastrzeżenie, że raport ów zawiera dane wrażliwe dla funkcjonowania szpitala w Przeworsku i nie chciałby, by słabości placówki poznali jej bezpośredni konkurenci – szpitale z ościennych powiatów. Podsumowując zaś interpelację radnych, określił ją mianem czarnego PR-u i działaniem na szkodę placówki.
Emocjonalnym wystąpieniem wsparł go radny Bogdan Sebzda. – Brawo! Wspaniały pokaz aktorski, jestem zachwycony pańską prezentacją, wszystkie współczynniki idą do góry, ale skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? – zapytywał.
Czy jest to deklaracja tego, że położnictwo SP ZOZ zostanie uratowane? Czy może jest to sugestia, że tak nierentowny oddział w końcu trzeba będzie i tak zamknąć? W wypowiedzi starosty nie padła żadna konkretna deklaracja poza tą, że wszyscy związani z oddziałem położniczym muszą sobie dać czas.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Porodówka w Przeworsku jest o niebo lepsza niż ta w Jarosławiu. Położne to najlepsze na jakie można trafić. Przyszło tam na świat dwójka moich dzieci w dość dużym odstępie czasowym bo aż 10 lat ale panie tak samo miłe.
Starty porodówki to wina lekarzy, zadaniem dyrekcji powinno być doprowadzenie porodówki do rentowności poprzez np zatrudnienie dobrego ginekologa,a nie zamykanie jej. Równie dobrze można by zamknąć cały szpital bo przecież przynosi straty. Ale jaki dyrektor takie decyzje.
przestań pierd.............ić Farmazony porównywać Przeworsk do Jarosławia w Przeworsku jaka Pani chce Rodzić u tych staruchów no tobie może to odpowiada bo jeden z Nich to może twoj tatuś wujek lub mąż że tak zachwalasz
Ile urodziło się dzieci w powiecie przeworskim na przestrzeni kilku lat ? I ile urodziło się w szpitalu w przeworsku ? Dodam ze lekarze którzy tworzyli patologie nadal pracują . 22 czerwca 2002r przebicie macicy przez Grażynę Cyburt. Chodzenie kobiety z martwym płodem na badania lekarskie, gdzie lekarz mówił ze jest wszystko Ok. Szpital wdrożył system zarządzania jakością ale nie dąży do świadczenia usług na najwyższym poziomie .Ile kobiet zamieszkałych w powiecie omijało szpital w przeworsku i rodziły w innych placówkach ?
Here https://studentshare.org/ you can order your essay. Writing an essay of any complexity. Now you can be sure to write an essay. Only unique essays. Nice to work with real writers. Try and you
Porodówka w Przeworsku jest o niebo lepsza niż ta w Jarosławiu. Położne to najlepsze na jakie można trafić. Przyszło tam na świat dwójka moich dzieci w dość dużym odstępie czasowym bo aż 10 lat ale panie tak samo miłe.
Starty porodówki to wina lekarzy, zadaniem dyrekcji powinno być doprowadzenie porodówki do rentowności poprzez np zatrudnienie dobrego ginekologa,a nie zamykanie jej. Równie dobrze można by zamknąć cały szpital bo przecież przynosi straty. Ale jaki dyrektor takie decyzje.
przestań pierd.............ić Farmazony porównywać Przeworsk do Jarosławia w Przeworsku jaka Pani chce Rodzić u tych staruchów no tobie może to odpowiada bo jeden z Nich to może twoj tatuś wujek lub mąż że tak zachwalasz