To kolejne starcie na linii dyrektor przemyskiego szpitala Piotr Ciompa – poseł Marek Rząsa (PO). Tym razem dyrektor wezwał polityka do „zaniechania naruszeń dóbr osobistych” szpitala. Ten nazywa je bezzasadnymi i zapowiada, że nie da się zastraszyć.
Chodzi o wypowiedzi, a przede wszystkim wpis Marka Rząsy na portalu społecznościowym, który ukazał się 30 maja 2017 r. Stwierdził on, że „szpital na Monte Cassino[paywall] stracił płynność finansową, stanie się bankrutem i trzeba go ratować za wszelką cenę”.
„Jako prawotwórca powinien Pan wiedzieć, że samodzielne publiczne zakłądy opieki zdrowotnej nie mają zdolności upadłościowej, nie mogą więc stać się bankrutami” – napisał Piotr Ciompa.
Uzasadniał, że można kogoś nazwać bankrutem, jeśli ten straci zdolność kredytową, a w przypadku przemyskiego szpitala jest wręcz odwrotnie – wynegocjował korzystny kredyt. Poza tym sytuacja finansowa placówki nie odzwierciedla słów parlamentarzysty. „W ocenie Szpitala powyższe twierdzenia są nieprawdziwe, zniesławiające i naruszają Jego dobra osobiste, w szczególności wizerunek, w tym renomę i dobrą opinię, które mają niebagatelne znaczenie przy wykonywaniu świadczeń medycznych na rzecz pacjentów” – napisał P. Ciompa.
W piśmie wezwał M. Rząsę nie tylko do zaprzestania takich twierdzeń, ale również do opublikowania stosownego oświadczenia na swoim profilu na Facebooku, w naszym tygodniku oraz wpłaty po 5 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz zakonu Lazarytów, który tworzy w Przemyślu hospicjum.
– Kategorycznie oświadczam, że nie zadośćuczynię kompletnie bezzasadnym żądaniom pana Ciompy za wpis na Facebooku sprzed roku i trzech miesięcy. Pogratulować refleksu! Twierdzeń naruszających obraz wizerunku, renomy, dobrego imienia i dobrej opinii szpitala niech pan Ciompa poszuka lepiej na 23 okładkach regionalnego tygodnika, gdzie anonsowane były, bulwersujące opinię publiczną, artykuły dotyczące spraw szpitala – odpowiada stanowczo M. Rząsa.
Według posła tezy zawarte w wezwaniu są ze sobą zupełnie sprzeczne oraz zawierają nieścisłości. – Jestem zdecydowany ponieść koszty, którymi mnie straszą. Sąd będzie odpowiednim miejscem, by pan Ciompa wreszcie odpowiedział na wszystkie moje pytania, dotyczące m.in. naszych, publicznych środków finansowych, którymi i w jaki sposób rozporządza oraz bezpieczeństwa medycznego pacjentów – zaznacza.
Wspomniane pismo traktuje on jako element walki politycznej z posłem opozycji, „który od blisko trzech lat ma odwagę publicznie krytykować władze samorządowe województwa oraz kierownictwo szpitala w Przemyślu za niekompetencje, niegospodarność, niedotrzymywanie obietnic, brak jakiekolwiek nadzoru”. Dodaje, że notorycznie odmawia mu się prawa do rzetelnej informacji na temat zarządzania placówkami medycznymi i bezpieczeństwa pacjentów.
– Oświadczam, że ani panu Ciompie, ani jego wysoko postawionym partyjnym i politycznym mocodawcom i tym razem nie dam się zastraszyć, ani karami pieniężnymi, ani sądami. W tej sprawie występuję bowiem w imieniu swoich wyborców i to ich interesy reprezentuję – podkreśla M. Rząsa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Rzasa całe życie "harcerzyk"potem "komuszek"i gimnastyk.Daj pan sobie juz spokój z ta PO.To jest kompromitacja.Co Pan osiagna jako człowiek???
Niech pan dyrektor odpowie mieszkańcom, jak Posła się boi, gdzie jest szpital przy ul. Słowackiego, gdzie są specjaliści, gdzie jakość w przemyskim szpitalu????
A co Ty osiągnąłeś poza fuchą trolla? Nie jesteś z Przemyśla, nie znasz sytuacji w przemyskiej służbie zdrowia to się nie wypowiadaj!
Mam odwagę pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem , czego Pani/u/ brakuje. Jestem dumny z bycia harcerzem, podobnie jak to, że byłem nauczycielem. Życiowo, zawodowo, społecznie i politycznie jestem człowiekiem spełnionym.
Kazdy kto przystal do PO moze czuc sie sytym i spelnionym!!!!
Jakbyś nie zauważył, tu dyskusja o sytuacji w przemyskim szpitali, kto inny tam jest syty, kto inny się spełnia! Więc jeśli jesteś z naszego miasta to powiedz co myślisz o sytuacji w naszym szpitalu! Jeśli uważasz, że tam jest ok to podaj od razu numer książeczki partyjnej ;)
Drodzy pacjenci przemyskiego szpitala. Jeśli będzie potrzeba skorzystania z tomografu, najbliższy znajduje się w Jarosławiu. Pozdro.
no proszę, pisowski trzpień już się pulta, ten beneficjent kości z pańskiego stołu 500+
Jasne nie to co PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje. pierwsze SKOK- i za 8 MLD POtem wielomilionowe "nagrody" bo się komuchom PO prostu należały a na końcu GETBEK za 3 MLD O korycie za 800 tys dla piskundli nie wspomnę.
Oto treść listu Piotra Szczęsnego.: "1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich. 2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. 3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. 4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. 5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. 6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). 7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.
Ten POsioł został wybrany z Okręgu Krośnieńskiego czyżby przemyślanie nie mieli swojego człowieka ? Nawet jeśli był harcerzykiem przemyskim i nie wyrósł z krótkich spodenek .
Protestuje przeciwko temu że w Biedronka jest tylko miękki papier toaletowy .
PISdebile tak mają po miesiączkach smoleńskich.
Tak to on PISoBOLSZEWICKI sługus KC PZPR
Panie Pośle jest Pan z niesłusznej opcji.A zadajesz Pan pytania na które nie odważy się nikt z słusznej opcji.A co do szpitala to tak się składa,ze nastał czas zaorywania służby zdrowia w naszym mieście.Zmalała ilość łóżek.Teraz ustawia się w kanciapach szpitalnych.Sponiewierano średni i niższy personel medyczny do poziomu ,ze niedługo będą musieli dopłacać z własnej kieszeni by pracować w szpitalu pod tak światłym kierownictwem.Jak szpital funkcjonuje wystarczy tylko spojrzeć jak przyjmowani są pacjenci do szpitala i co to znaczy w przemyskich warunkach szybka pomoc.
Teraz przymierza się do bycia wójtem Gminy Fredropol i sukienkowi z Kalwarii mu w tym POmogą
hasler-twój debilizm sięga zenitu,już jesteś namierzony
Piotr Szczęsny mieszkał w NiePOłomicach. Jego rodzina potwierdziła, że przez ostatnich osiem lat życia chorował na depresjeDepresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju. Depresja ma kilka grup objawów – obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać, jak np. zmiany struktury mózgu, zakażenia wirusowe, czynniki genetyczne, psychologiczne czy społeczne.i POco wklejasz bzdury chorego człowieka
A ty? Osiągnąłeś cokolwiek z homo sapiens? Zatrzymałeś się na ........ habilis! Bujaj się!
Ciompie sie wydaje, ze jak jest zieciem Ortyla, to mu wszystko wolno. Jemu kiedys tez przyjdzie koniec dyrektorowania.
W koncu ktos konkretny bedzie wójtem i koniec tej żałosnej żenady
Nie dla PISdebili:"Jego rodzina potwierdziła, że przez ostatnich osiem lat życia chorował na depresję; sam mężczyzna w swoim ostatnim liście podkreślał, by nie łączyć jego aktu z chorobą."https://pl.wikipedia.org/wiki/Samopodpalenie_Piotra_Szcz%C4%99snego_na_placu_Defilad_w_Warszawie
To wtedy zostanie Prezydentem Przemyśla
thank you for your informationhttp://shellshockers-io.com
PO i wszystko jasne . Przecież większość tych "członków" t zwolennicy liberałów , masonów, komuchów czyli degeneracji politycznej . No i zwolennicy dewiantów seksualnych , czyli pederastów , lesb .
Może niekoniecznie to jednoznacznie określona płeć . Może to obojniak
Prawda w oczy kole p.dyrektorze?
Panie Rzasa całe życie "harcerzyk"potem "komuszek"i gimnastyk.Daj pan sobie juz spokój z ta PO.To jest kompromitacja.Co Pan osiagna jako człowiek???
Niech pan dyrektor odpowie mieszkańcom, jak Posła się boi, gdzie jest szpital przy ul. Słowackiego, gdzie są specjaliści, gdzie jakość w przemyskim szpitalu????