Reklama

Dyrektor szpitala z nagrodą Portrety Polskiej Medycyny

24 i 25 października w Warszawie odbyła się jedna z najbardziej opiniotwórczych konferencji dotyczących systemu opieki zdrowotnej w Polsce pod hasłem „Forum Rynku Zdrowia”. W czasie gali wieńczącej wydarzenie przyznano coroczne wyróżnienia – Portrety Polskiej Medycyny. Jedno z nich otrzymała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Barbara Stawarz.

Wśród dotychczasowych laureatów Portretów Polskiej Medycyny – przyznawanych corocznie przez magazyn i portal Rynek Zdrowia – są między innymi wybitni lekarze, znakomici menedżerowie ochrony zdrowia, postacie, które w szczególny sposób przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Jednym słowem osoby i instytucje, które odniosły znaczące sukcesy w sferach: zarządzania placówkami medycznymi, rozwoju terapii oraz poprawiania stanu zdrowia naszego społeczeństwa.

Podczas gali podsumowującej 8. już edycję „Forum Rynku Zdrowia” Portrety Polskiej Medycyny 2022 przyznano w 3 kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia i Wydarzenie Rynku Zdrowia.

Właśnie w[paywall]  pierwszej z wymienionych wspomniany laur w postaci 3. miejsca zdobyła szefująca Wojewódzkiemu Szpitalowi im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz.

„Pani Barbara Stawarz, dyrektor naczelna szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, organizowała i koordynowała w tym przygranicznym mieście pomoc medyczną dla fali uchodźców z Ukrainy w pierwszych dniach wojny. Pomimo kryzysowej sytuacji wszystkie osoby wymagające interwencji medycznej w warunkach szpitalnych zostały zaopatrzone. W pierwszym miesiącu wojny szpital wojewódzki w Przemyślu objął opieką medyczną ponad pół tysiąca uchodźców, w tym dzieci. Nadzwyczajne warunki pracy nie wpłynęły na dostępność świadczeń realizowanych w szpitalu” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Reklama

W kategorii Menadżer Rynku Zdrowia wyróżnieni zostali ponadto: wiceprezes Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach Artur Prusaczyk (2. miejsce) oraz dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

B. Stawarz była też jednym z prelegentów konferencji Forum Rynku Zdrowia, na której przybliżyła m.in. kwestię programu naprawczego, racjonalnego gospodarowania sprzętem i zachęciła, by postawić na potencjał ludzki.

Reklama

– Naprawdę mamy brylanty, jeśli chodzi o specjalistów oraz o pracowników administracyjnych, którzy potrafią współpracować i wspierać dyrektora – podkreśliła.


fot.www.forumrynkuzdrowia.pl
Laureaci na wspólnym zdjęciu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama