24 i 25 października w Warszawie odbyła się jedna z najbardziej opiniotwórczych konferencji dotyczących systemu opieki zdrowotnej w Polsce pod hasłem „Forum Rynku Zdrowia”. W czasie gali wieńczącej wydarzenie przyznano coroczne wyróżnienia – Portrety Polskiej Medycyny. Jedno z nich otrzymała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Barbara Stawarz.
Wśród dotychczasowych laureatów Portretów Polskiej Medycyny – przyznawanych corocznie przez magazyn i portal Rynek Zdrowia – są między innymi wybitni lekarze, znakomici menedżerowie ochrony zdrowia, postacie, które w szczególny sposób przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.
Jednym słowem osoby i instytucje, które odniosły znaczące sukcesy w sferach: zarządzania placówkami medycznymi, rozwoju terapii oraz poprawiania stanu zdrowia naszego społeczeństwa.
Podczas gali podsumowującej 8. już edycję „Forum Rynku Zdrowia” Portrety Polskiej Medycyny 2022 przyznano w 3 kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia i Wydarzenie Rynku Zdrowia.
Właśnie w[paywall] pierwszej z wymienionych wspomniany laur w postaci 3. miejsca zdobyła szefująca Wojewódzkiemu Szpitalowi im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz.
„Pani Barbara Stawarz, dyrektor naczelna szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, organizowała i koordynowała w tym przygranicznym mieście pomoc medyczną dla fali uchodźców z Ukrainy w pierwszych dniach wojny. Pomimo kryzysowej sytuacji wszystkie osoby wymagające interwencji medycznej w warunkach szpitalnych zostały zaopatrzone. W pierwszym miesiącu wojny szpital wojewódzki w Przemyślu objął opieką medyczną ponad pół tysiąca uchodźców, w tym dzieci. Nadzwyczajne warunki pracy nie wpłynęły na dostępność świadczeń realizowanych w szpitalu” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.
W kategorii Menadżer Rynku Zdrowia wyróżnieni zostali ponadto: wiceprezes Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach Artur Prusaczyk (2. miejsce) oraz dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
B. Stawarz była też jednym z prelegentów konferencji Forum Rynku Zdrowia, na której przybliżyła m.in. kwestię programu naprawczego, racjonalnego gospodarowania sprzętem i zachęciła, by postawić na potencjał ludzki.
– Naprawdę mamy brylanty, jeśli chodzi o specjalistów oraz o pracowników administracyjnych, którzy potrafią współpracować i wspierać dyrektora – podkreśliła.

fot.www.forumrynkuzdrowia.pl
Laureaci na wspólnym zdjęciu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze