W poczekalni dworca głównego w Przemyślu odbyło się dzisiaj (18 lutego br.) niecodzienne przedsięwzięcie. Kilkunastoosobowa grupa uczniów z dwóch szkół prowadziła zajęcia dla… pasażerów, jak udzielać pierwszej pomocy.
Dzieci z dwóch szkół – Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu oraz Szkoły Podstawowej w Siedliskach przez dwie godziny czekały na wszystkich chętnych, chcących dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała dwójka z „Pokojowego Patrolu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Małgorzata Stec i Krystian Tymkiewicz. – Dzieci z przemyskiej szesnastki przeszły szkolenie pod okiem swojej pani Katarzyny Kwolek. Jesteśmy wolontariuszami fundacji WOŚP i organizatorami tej akcji w Przemyślu. Podobna odbywa się dzisiaj tylko w dziesięciu miastach w Polsce. Akcja odbywa się na dworcach, bo podróżni mają trochę więcej czasu, czekając na odjazd swojego pociągu – powiedziała M. Stec.
Program „Ratujmy i Uczmy Ratować” prowadzony jest od 2006 roku, oczywiście pod auspicjami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Ma przede wszystkim na celu upowszechnianie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy wśród najmłodszych, uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Aby upowszechniać tę wiedzę, przeszkolonych zostało już blisko 27 tys. nauczycieli z ponad 12 tys. szkół w całej Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jestem na jednym ze zdjęć w koszulce
Dno!
Ty?
jestem na jednym ze zdjęć w koszulce