Reklama

Dzieci wypełniły pustkę w sercach podopiecznych

14/06/2016 19:34

Sporo radości wniosła do codzienności podopiecznych Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Ostoja” wizyta najmłodszych związana z obchodami Dnia Dziecka.

Nietypowo, bo w murach NZOL „Ostoja”, świętowały Dzień Dziecka dzieci pracowników wspomnainej placówki, a także mali mieszkańcy pobliskiej wioski. Impreza przyniosła wiele radości zarówno najmłodszym, jak i pensjonariuszom ośrodka, stanowiąc dla nich rodzaj terapii. Jesień życia nierzadko przynosi bowiem ze sobą choroby i niedołężność. Rodziny, które nie mają warunków do opieki nad seniorami, oddają ich do takich placówek, jak NZOL „Ostoja”. Pomimo profesjonalnej opieki i świetnie wyposażonych gabinetów do rehabilitacji starsi ludzie zwyczajnie tęsknią jednak za swoimi najbliższymi, czyli dziećmi i wnukami. W ośrodku przebywa obecnie stu pensjonariuszy. – Do części tych osób przyjeżdżają bliscy, ale jest też grupa , która nawet nie chce ich widzieć – opowiada jedna z pielęgniarek. – Zjawiają się po 30 procent pieniędzy z emerytury, które im się należą. Również w okresie świątecznym pensjonariusze nie zawsze wyjeżdżają do swoich domów. – Na stu pacjentów w święta wielkanocne do domu wypisaliśmy czterech – poinformował nas inny pracownik. 


fot.Marcin Materniak
Największą atrakcją okazały się nadmuchiwane zjeżdżalnie.

Reklama

Sposób na smutki

Na nie zawsze łatwą i wesołą rzeczywistość świetną metodę znalazła dyrektor NZOL w Podemszczyźnie i jednocześnie radna gminy Horyniec- Zdrój Waleria Rejman. W sobotnie popołudnie, 4 czerwca,  na terenie placówki pojawiły się dzieci. Codzienną monotonię i ciszę przerwała radosna wrzawa.  –Zaprosiliśmy dzieci pracowników, a także dzieciaki z pobliskiej wioski – zdradziła nam. – Chciałam, żeby maluchy wypełniły pewną pustkę w życiu naszych podopiecznych. Oni często nie widują swoich wnuków – dodała. I rzeczywiście, na twarzach wielu seniorów pojawiły się uśmiechy i zainteresowanie przybyłymi dziećmi. Dyrekcja NZOL „Ostoja” zadbała o wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i konkursów. Dla nich też pojawiły się na dziedzińcu placówki dmuchane zjeżdżalnie, które stały się największą atrakcją. Do zabawy uczestnikom spotkania przygrywał zespół, w specjalnie postawionych namiotach przygotowano też poczęstunek. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama