Reklama

Dzikie kąpieliska pod nadzorem Straży Miejskiej

19/08/2015 08:27

Utrzymujące się od dłuższego czasu upały sprawiają, że kto żyw, szuka ochłody. Najlepiej znaleźć ją nad wodą, tylko że w Przemyślu oprócz wodnego placu zabaw dla dzieci nie ma miejsca, w którym można się bezpiecznie popluskać. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na amatorów kąpieli w miejscach zabronionych. Dla tego w sezonie letnim strażnicy miejscy regularnie patrolują dzikie kąpieliska.

– Nam nie chodzi o represjonowanie osób, które chcą zażyć kąpieli, ale o ich bezpieczeństwo – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu. – Dlatego nie nakładamy mandatów za wykroczenia, tylko pouczamy i ostrzegamy, czym grozi kąpiel w miejscu niedozwolonym[paywall].

Warto wiedzieć, że zgodnie z artykułem 55. kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (na przykład, gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona). Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 1997 roku miejsca, w których kąpiel jest zabroniona, powinny być w wyraźny sposób oznaczone.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kaziak - niezalogowany 2015-08-19 11:25:44

    piękne foto - dwa zapasione "karki" nad Bogu Ducha winnymi dziewczęciami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    luq - niezalogowany 2015-08-19 19:15:29

    No i niech patrolują ! A najlepiej jeszcze bandytów pałują ! Przecież lepiej za budżetową kasę jeździć co godzinę nad wodę, je*ać mandaty i robić groźne miny, zamiast postawić ławki, zrobić altanki do grillowania i dać zarobić w wakacje chłopakom z przemyskich szkół po kursie ratownika. Rządzącym należy się aplauz !PS. Jaki jest pomysł na wodny plac zabaw między wrześniem, a czerwcem 2016 ? :-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkanaka - niezalogowany 2015-08-20 08:13:19

    Tak,tak trzeba zacząć  nakładać mandaty to nazbiera się na budowę basenu... za kolejne 30lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama