Utrzymujące się od dłuższego czasu upały sprawiają, że kto żyw, szuka ochłody. Najlepiej znaleźć ją nad wodą, tylko że w Przemyślu oprócz wodnego placu zabaw dla dzieci nie ma miejsca, w którym można się bezpiecznie popluskać. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na amatorów kąpieli w miejscach zabronionych. Dla tego w sezonie letnim strażnicy miejscy regularnie patrolują dzikie kąpieliska.
– Nam nie chodzi o represjonowanie osób, które chcą zażyć kąpieli, ale o ich bezpieczeństwo – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu. – Dlatego nie nakładamy mandatów za wykroczenia, tylko pouczamy i ostrzegamy, czym grozi kąpiel w miejscu niedozwolonym[paywall].
Warto wiedzieć, że zgodnie z artykułem 55. kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (na przykład, gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona). Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 1997 roku miejsca, w których kąpiel jest zabroniona, powinny być w wyraźny sposób oznaczone.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.piękne foto - dwa zapasione "karki" nad Bogu Ducha winnymi dziewczęciami
No i niech patrolują ! A najlepiej jeszcze bandytów pałują ! Przecież lepiej za budżetową kasę jeździć co godzinę nad wodę, je*ać mandaty i robić groźne miny, zamiast postawić ławki, zrobić altanki do grillowania i dać zarobić w wakacje chłopakom z przemyskich szkół po kursie ratownika. Rządzącym należy się aplauz !PS. Jaki jest pomysł na wodny plac zabaw między wrześniem, a czerwcem 2016 ? :-)
Tak,tak trzeba zacząć nakładać mandaty to nazbiera się na budowę basenu... za kolejne 30lat
Na zdjęciu obiecany 15 lat temu Aquapark
piękne foto - dwa zapasione "karki" nad Bogu Ducha winnymi dziewczęciami
No i niech patrolują ! A najlepiej jeszcze bandytów pałują ! Przecież lepiej za budżetową kasę jeździć co godzinę nad wodę, je*ać mandaty i robić groźne miny, zamiast postawić ławki, zrobić altanki do grillowania i dać zarobić w wakacje chłopakom z przemyskich szkół po kursie ratownika. Rządzącym należy się aplauz !PS. Jaki jest pomysł na wodny plac zabaw między wrześniem, a czerwcem 2016 ? :-)
Tak,tak trzeba zacząć nakładać mandaty to nazbiera się na budowę basenu... za kolejne 30lat