Policjanci ruchu drogowego dzisiaj, 25 stycznia, sprawdzą, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania w ręku słuchawki lub mikrofon.
BRD KGP przekonuje, że: trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem przez kierującego. Nawet jeśli trwa to tylko klika sekund, pojazd pokonuje w tym czasie nawet kilkadziesiąt metrów."
Prawo zabrania kierującym korzystania podczas z jazdy z telefonu wymagającego trzymania w ręku słuchawki lub mikrofonu. Alternatywą jest tzw. zestaw głośnomówiący. Pamiętajmy jednak, że rozmowa przez telefon prowadzona podczas jazdy nawet w takim wypadku odwraca naszą uwagę od tego, co dzieje się na drodze, i może skutkować kolizją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A to jest plaga na drogach. Wszędzie, nie tylko w Polsce.
A to jest plaga na drogach. Wszędzie, nie tylko w Polsce.