Przemyscy radni podjęli uchwałę zamiarową w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi. Podczas sesji rady miasta zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder poinformował, że po likwidacji pomieszczenia budynku przeznaczone zostaną na potrzeby urzędu miasta. Sprawdziliśmy, w jaki sposób miasto zamierza zagospodarować obiekt przy ulicy Ratuszowej 1.
Los Gimnazjum nr 2 jest przesądzony. Uchwała zamiarowa teoretycznie, ale i praktycznie oznacza likwidację placówki. Utrzymanie budynku, zarządzanie jednostką oświatową oraz wynagrodzenia dla nauczycieli i administracji rocznie kosztowały miasto ok. 190 tys. zł. Wiele pomieszczeń było niewykorzystanych. Po likwidacji placówki ma się to zmienić. Do budynku mają zostać przeniesione niektóre wydziały urzędu miasta, co zracjonalizuje jego funkcjonowanie i zmniejszy koszty, które miasto musiało przeznaczyć na utrzymanie gmachów, w których te wydziały się mieściły[paywall].
– Jeżeli rada miejska podejmie uchwałę o likwidacji Gimnazjum numer 2, budynek przy ulicy Ratuszowej 1 zamierzamy przeznaczyć na pomieszczenia biurowe urzędu miejskiego. Będzie to ciąg dalszy realizacji pomysłu umiejscawiania siedzib jednostek organizacyjnych w jednym miejscu i ograniczania liczby budynków, w których się znajdują – poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
W zamierzeniach w budynku przy Ratuszowej 1 znajdą się wszystkie wydziały zlokalizowane obecnie w różnych częściach miasta, czyli: Wydział Edukacji, Wydział Spraw Społecznych (obecnie przy ul. harcmistrz Izydory Kossakowskiej), część Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego (obecnie przy ul. Katedralnej 5), Wydział Architektury i Ochrony Środowiska (obecnie przy ul. Matejki 1).
– W tegorocznym budżecie mamy zarezerwowane sto tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji adaptacji budynku obecnego gimnazjum na pomieszczenia biurowe i dopiero wtedy będziemy wiedzieć, jaki zakres prac jest niezbędny. A to z kolei wskaże nam, kiedy będą możliwe przenosiny wspomnianych wydziałów – wyjaśnił W. Wołczyk.
Dodał, że kiedy sprawy formalne zostaną dopięte na ostatni guzik, budynek przy ul. Matejki 1 prawdopodobnie będzie przeznaczony do sprzedaży, a pomieszczenia przy ul. Katedralnej 5 wrócą do właściciela budynku, od którego miasto je wynajmuje. Natomiast los pomieszczeń przy ul. harcmistrz Izydory Kossakowskiej będzie zależny od analizy potrzeb działającego tam Gimnazjum nr 3.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wszystko sprzedajcie nawet Volvo !!!
Pójdzie za za jednego zeta ,