Reklama

Efektowne taneczne układy, błyszczące stroje i wspaniała oprawa. Prawie 400 tancerzy wirowało w rytm muzyki [ZDJĘCIA]

Blisko 400 tancerzy reprezentujących kluby taneczne z Podkarpacia i nie tylko zaprezentowało się podczas zorganizowanych w Sośnicy Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego oraz XV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Radymno Golden Dance 2024. Byliśmy jednym z patronów medialnych tego barwnego wydarzenia.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Promocji Kultury i Tańca Towarzyskiego „Golden Dance”  oraz Studio Tańca Golden Dance Przemyśl – wysoko postawili sobie poprzeczkę, ale bez dwóch zdań sprostali wyzwaniu. Obiecywali dostarczyć obserwującym taneczne popisy moc wrażeń i tak się stało. 6 października areną konkursowych zmagań była hala Szkoły Podstawowej w Sośnicy.

– Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować prawie 400 utalentowanych tancerzy z 14 klubów tanecznych, których zmagania oceniało 8 sędziów z różnych zakątków kraju. Najmłodszy tancerz turnieju miał 7 lat, a „młodzież starsza”, biorąca w nim udział, to sześćdziesięciolatkowie – relacjonuje Dorota Zakielarz ze Studia Tańca Golden Dance.

Reklama

Mistrzostwa rozgrywane były pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w czterech blokach mieli się okazję pokazać tancerze z klas tanecznych H, G, F, E, D, C, B oraz mistrzowskiej klasy A i międzynarodowej klasy S, jak i z grup wiekowych tańczących solo i w parach. Emocje na parkiecie sięgnęły zenitu. Efektowne pokazy i układy, błyszczące, kolorowe stroje tancerzy i oprawa muzyczna wydarzenie nie mogły się nie podobać[paywall].

Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, bo poziom był naprawdę wysoki. Ostatecznie rywalizacja w ramach Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w najwyższych klasach tanecznych trzem klubom z terenu Podkarpacia przyniosła najwyższą liczbę miejsc na podium. 23 tytuły mistrzów i wicemistrzów oraz II wicemistrzów okręgu trafiły do Szkoły Tańca Aksel z Rzeszowa, 20 tytułów mistrzów i wicemistrzów oraz II wicemistrzów okręgu do przemyskiej Szkoły Tańca Golden Dance, a 18 do Szkoły Tańca Gala z Mielca.

Reklama

Zadowolenia z możliwości goszczenia tak utalentowanych tancerzy na swoim terenie nie krył gospodarz gminy Radymno Bogdan Szylar.

– Cieszy mnie, że nasza gmina może gościć tak wspaniałych tancerzy z całego kraju. Turniej w Sośnicy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję, kulturę i rywalizację na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy pokazali niesamowitą klasę, a szczególne brawa należą się zwycięzcom. Życzę dalszych sukcesów na parkiecie – podsumował.

Wydarzenie i samym uczestnikom, i śledzącej ich zmagania publiczności dostarczyło wspaniałych wrażeń. I jedni, i drudzy opuszczali halę z uśmiechem i niezapomnianymi wspomnieniami.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/10/2024 18:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama