Blisko 400 tancerzy reprezentujących kluby taneczne z Podkarpacia i nie tylko zaprezentowało się podczas zorganizowanych w Sośnicy Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego oraz XV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Radymno Golden Dance 2024. Byliśmy jednym z patronów medialnych tego barwnego wydarzenia.
Organizatorzy – Stowarzyszenie Promocji Kultury i Tańca Towarzyskiego „Golden Dance” oraz Studio Tańca Golden Dance Przemyśl – wysoko postawili sobie poprzeczkę, ale bez dwóch zdań sprostali wyzwaniu. Obiecywali dostarczyć obserwującym taneczne popisy moc wrażeń i tak się stało. 6 października areną konkursowych zmagań była hala Szkoły Podstawowej w Sośnicy.
– Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować prawie 400 utalentowanych tancerzy z 14 klubów tanecznych, których zmagania oceniało 8 sędziów z różnych zakątków kraju. Najmłodszy tancerz turnieju miał 7 lat, a „młodzież starsza”, biorąca w nim udział, to sześćdziesięciolatkowie – relacjonuje Dorota Zakielarz ze Studia Tańca Golden Dance.
Reklama
Mistrzostwa rozgrywane były pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w czterech blokach mieli się okazję pokazać tancerze z klas tanecznych H, G, F, E, D, C, B oraz mistrzowskiej klasy A i międzynarodowej klasy S, jak i z grup wiekowych tańczących solo i w parach. Emocje na parkiecie sięgnęły zenitu. Efektowne pokazy i układy, błyszczące, kolorowe stroje tancerzy i oprawa muzyczna wydarzenie nie mogły się nie podobać[paywall].
Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, bo poziom był naprawdę wysoki. Ostatecznie rywalizacja w ramach Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w najwyższych klasach tanecznych trzem klubom z terenu Podkarpacia przyniosła najwyższą liczbę miejsc na podium. 23 tytuły mistrzów i wicemistrzów oraz II wicemistrzów okręgu trafiły do Szkoły Tańca Aksel z Rzeszowa, 20 tytułów mistrzów i wicemistrzów oraz II wicemistrzów okręgu do przemyskiej Szkoły Tańca Golden Dance, a 18 do Szkoły Tańca Gala z Mielca.
Zadowolenia z możliwości goszczenia tak utalentowanych tancerzy na swoim terenie nie krył gospodarz gminy Radymno Bogdan Szylar.
– Cieszy mnie, że nasza gmina może gościć tak wspaniałych tancerzy z całego kraju. Turniej w Sośnicy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję, kulturę i rywalizację na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy pokazali niesamowitą klasę, a szczególne brawa należą się zwycięzcom. Życzę dalszych sukcesów na parkiecie – podsumował.
Wydarzenie i samym uczestnikom, i śledzącej ich zmagania publiczności dostarczyło wspaniałych wrażeń. I jedni, i drudzy opuszczali halę z uśmiechem i niezapomnianymi wspomnieniami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze