Pod koniec sierpnia br. w Urzędzie Miasta Jarosławia odbyło się oficjalne pożegnanie Elżbiety Tkacz, która po 20 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu przeszła na zasłużoną emeryturę.
Bibliotekarstwo od zawsze było wielką pasją Elżbiety Tkacz. To z nim związała swoje życie zawodowe. Obchodzącą niedawno jubileusz 75-lecia Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu kierowała od 2004 r. Wcześniej – od 1986 roku – była nauczycielem bibliotekarzem i kierownikiem jarosławskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W środowisku lokalnym znana jest z wielu inicjatyw promujących czytelnictwo w mieście, za co podziękował ustępującej dyrektor burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz. To dzięki jej działaniom placówka podążała z duchem czasu i dostosowywała się do zmieniających się realiów i wymagań korzystających z jej zbiorów.
Podczas pożegnania Elżbiety Tkacz padły też życzenia pomyślności i zdrowia oraz realizacji marzeń na nowym etapie życia. Z dniem 29 sierpnia – jako p.o. dyrektora placówki – zastąpiła ją Barbara Reń, zatrudniona w placówce na stanowisku starszy kustosz. Jest też specjalistą do spraw czytelnictwa i promocji biblioteki, biblioterapeutą i przewodniczącą Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze