Reklama

Elżbieta Tkacz zakończyła swoją misję

Pod koniec sierpnia br. w Urzędzie Miasta Jarosławia odbyło się oficjalne pożegnanie Elżbiety Tkacz, która po 20 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu przeszła na zasłużoną emeryturę.

Bibliotekarstwo od zawsze było wielką pasją Elżbiety Tkacz. To z nim związała swoje życie zawodowe. Obchodzącą niedawno jubileusz 75-lecia Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu kierowała od 2004 r. Wcześniej – od 1986 roku – była nauczycielem bibliotekarzem i kierownikiem jarosławskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W środowisku lokalnym znana jest z wielu inicjatyw promujących czytelnictwo w mieście, za co podziękował ustępującej dyrektor burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz. To dzięki jej działaniom placówka podążała z duchem czasu i dostosowywała się do zmieniających się realiów i wymagań korzystających z jej zbiorów.

Podczas pożegnania Elżbiety Tkacz padły też życzenia pomyślności i zdrowia oraz realizacji marzeń na nowym etapie życia. Z dniem 29 sierpnia – jako p.o. dyrektora placówki –  zastąpiła ją Barbara Reń, zatrudniona w placówce na stanowisku starszy kustosz. Jest też specjalistą do spraw czytelnictwa i promocji biblioteki, biblioterapeutą i przewodniczącą Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/09/2024 11:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama