Reklama

Europejscy przywódcy w Przemyślu [ZDJĘCIA]


Dzisiaj, 24 lutego br., do Przemyśla – co prawda na chwilę, ale jednak – zawitali europejscy przywódcy. Byli w drodze do stolicy Ukrainy Kijowa, w związku z 4. rocznicą rozpoczęcia rosyjskiej agresji na ten niepodległy kraj. Gości przywitała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Co prawda protokół dyplomatyczny tego nie przewiduje, ale szkoda, że nie było nikogo z władz Przemyśla, gospodarzy miasta.


  • „Jednym z etapów podróży do Ukrainy przywódców i reprezentantów wielu państw oraz instytucji międzynarodowych było województwo podkarpackie, w tym dworzec kolejowy w Przemyślu. Do Ukrainy pojechali również przedstawiciele innych krajów i organizacji międzynarodowych, reprezentowani na różnych szczeblach”

– napisała m.in. wojewoda T. Kubas-Hul.

W Przemyślu gościli m.in.:

  • przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen,
  • przewodniczący Rady Europejskiej António Costa,
  • prezydent Finlandii Alexander Stubb,
  • premier Chorwacji Andrej Plenković
  • premier Danii Mette Frederiksen,
  • premier Norwegii Jonas Gahr Støre,
  • premier Szwecji Ulf Kristersson,
  • premier Łotwy Evika Siliņa,
  • premier Estonii Kristen Michal,
  • premier Islandii Kristrún Mjöll Frostadóttir,
  • minister obrony narodowej Litwy Robertas Kaunas,
  • minister spraw zagranicznych Chorwacji Gordan Grlić Radman,
  • minister spraw zagranicznych Hiszpanii Jose Manuel Alvarez Flamenco,
  • sekretarz stanu Zjednoczonego Królestwa ds. zagranicznych, wspólnoty narodów i rozwoju Yvette Cooper.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/03/2026 08:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama